BMW X2 ortaya çıktı


BMW X2
Alman üretici BMW’nin küçük crossover (marka SAC (sport activity coupé) olarak adlandırıyor) modeli X2’nin ilk fotoğrafları medyaya servis edildi. Mart 2018’de Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobilseverlerin karşısına çıkacak olan otomobil, her gözeneğinden bireyselliğe sızan bir tasarım ve sportif bir süspansiyon kurulumu ile sınıfının sınırlarını zorluyor, eski alışkanlıkların altına bir havai fişek atıyor ve segmentine daha önce keşfedilmemiş sürüş keyfi getiriyor. Basic, M Sport ve M Sport X versiyonları bulunacak premium crossover’da ilk etapta üç ve dört silindirli benzinli ve dizel motorlar sunulacak.

BMW X2
Büyütülmüş yeni tip trapezoidal BMW böbrek ızgarasının kullanıldığı otomobilde LED gündüz farları standart olarak sunulacak. Ön tamponda dikkat çekici hava girişlerinin göze çarptığı otomobilde kapı altlarında marşbiyeler yer alıyor. Tam da bir coupé gibi basık tasarlanmış şık gövde üzerindeki en dikkat çekici unsur ise hiç şüphesiz C sütunlarına yerleştirilmiş markanın klasik coupélerini hatırlatan BMW amblemi. 17 inç’ten başlayıp 20 inçe kadar çıkan jant seçenekleri sunulacak otomobilin arka aydınlatma grubu diğer BMW modellerinden tanıdığımız stile sahip. BMW X2’nin bagaj hacmi 470 litre olarak açıklanıyor. Dört silindirli motor seçeneklerinde sunulacak 90 mm çapında iki egzoz çıkışı sportif görünümü destekliyor.

BMW X2
BMW X2’nin kabininde markanın alışılagelmiş kokpit tasarımı dikkat çekiyor. En son jenerasyon BMW ConnectedDrive’ın ve BMW Connected App.’ın yer alacağı kokpitte, renkli head-up gösterge, 8.8 inçlik dokunmatik büyük ekran, yeni kaplamalar, yeni koltuk döşemeleri gibi unsurlar yer alıyor.

BMW X2
192 HP’lik BMW X2 xDrive20i, 100 km’de 5.9 litre benzin tüketimi vadediyor. 190 HP’lik X2 xDrive20d ise 100 km’de 4.8 litre yakıt tüketiyor. Şimdilik en güçlü versiyon X2 xDrive25d, ürettiği 231 HP güç karşılığında 5.3 litre mazot tüketiyor. Her iki dizel seçenek de xDrive akıllı all-wheel drive 4×4 sistemiyle sunulurken 8 vitesli Steptronic şanzıman da standart olarak yer alacak. Benzinli versiyondaysa sportif 7 vitesli Steptronic çift kavramalı şanzıman yer alacak.

Mart ayından itibaren 3 silindirli 1.5 litrelik hacme sahip X2 sDrive18i ve dört silindirli X2 xDrive20i, X2 sDrive18d ve X2 xDrive18d motor seçenekleri de ürün gamına eklenecek.
P90278985_lowRes_the-brand-new-bmw-x2

Yoruma Kapalıdır.