C Serisi makyajlandıMercedes-Benz, güncel C-Serisi’ni beşinci üretim yılına girerken makyaj masasına yerleştirdi. Küçük kozmetik yanında en son yeni A Serisi’nde de uygulanan dijital devrimler, C Serisi’nde de karşımıza çıkacak. Otomobilde yeni benzinli, dizel ve plug-in hybrid motorlar ürüm gamına dahil oluyor. AMG Lİne versiyonunda Diamond ızgara sunulacak. Ön tamponu yeniden tasarlanan otomobilin farlarında S Class etkileri seziliyor. Ultra mesafeli MULTIBEAM LED farlar bu sınıfta ilk kez sunulurken görünümü yenilenen arka aydınlatma grubunda da yeni desenler bulunuyor.


Otomobilin elektronik mimarisi ise tamamen yenilendi. C Serisi’nin iç mekânında da önemli değişiklikler yapılmış. S Class örnek alınarak yenilenen kokpitte opsiyonel olarak artık tamamen dijital ekranlar yer alabiliyor. Yeni C-Serisi’nin dijital ekranlarında, S ve E Class modellerindeki gibi Classic, Sport ve Progressive adlı üç farklı stil kullanılıyor. Bu göstergeler arasında 5.5 inçlik renkli ekran yer alıyor. Tam dijital göstergeler ise isteğe bağlı olarak mevcut. Yeni 12.3 inçlik ekran, yüksek çözünürlük sunuyor. Yeni A Serisi’nde olduğu gibi direksiyon üzerindeki kumandalar dokunmatik özellikte. DISTRONIC adaptif hız kontrol sistemi de artık direksiyon üzerinden kumanda ediliyor. Otomobilin infotainment sistemi de artık sesli olarak yönetilebilecek.


Bundan böyle Active Steering Assist kapsamında adaptif hız sabitleme sistemi ACTIVE DISTRONIC, aktif şerit değiştirme sistemi Active Lane Change Assist, acil duruş yardımı Active Emergency Stop Assist görev yapacak. Orta konsolun üstündeki multimedya ekranı da iki boyutta. Audio 20 ile birlikte 7.0 inç ekran sunuluyor. Audio 20 ile birlikte ise ilk kez 10.25 inç ekran geliyor. C-Serisi, direksiyon simidine monte edilmiş dokunmaya duyarlı kontrollere de sahip. Yeni C-Serisi, sürücüye desteği sunan ve öncekinden daha yüksek bir etkin güvenlik standardı sağlayan en yeni sürüş yardım sistemlerine sahip. Otomobil yarı otonom olarak kendi kendine yol alabiliyor. Alman markanın en çok satan modeli olan C-Serisi, 2017’de dünya çapında 415 bin adet kişiye ulaşmıştı. Mart başında Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan otomobil C-Serisi, bahar aylarında yollara çıkacak.

Yoruma Kapalıdır.