“Her şey itinayla tasarlanır” imza: Peugeot200 yıllık sınaî tasarım ve 120 yıllık otomobil tasarımından güç alan Peugeot, otomobil dışındaki farklı sektörlere yönelik olarak global tasarım stüdyosu Peugeot Design Lab’ı hizmete aldı. Peugeot Design Lab, müşterilerinin değerlerini, kodlarını ve kimliğini güçlendirmek amacıyla güçlü ve uyumlu bir marka stratejisi geliştirmeyi hedefleyen bir Global Brand Design (Global Marka Tasarımı) stüdyosu olarak tanımlanıyor. Stüdyonun ana görevi de bütün faaliyet sektörlerinde ürün, hizmet ve deneyimler tasarlamak.
Peugeot Design Lab’ın yer aldığı Peugeot Tasarım Merkezi’nin teknik olanakları ve insan kaynakları Peugeot Design Lab’a üç kıtada, Paris, Shanghai ve Sao Paolo şehirlerinde bu alanda benzersiz bir güç kazandırıyor.

Peugeot Design Lab 2010 yılında yeni marka kimliğinin itici gücü altında doğdu. Markanın otomobil dışındaki ürünlerinin tasarımına adanmış olan bir ekip bu faaliyet alanını geliştirme hedefi ile kuruldu. Bu hedef gelen yoğun dış taleplerin ardından hızla somutlaştı. Otomobilden kaynaklanan bilgi birikimini hizmete sunma arzusu bu şekilde bu yenilikçi yaklaşımın ana fikri olarak ortaya çıktı. Günümüzde otomobil tasarım anlamında karmaşık, fakat aynı zamanda en gelişmiş ve başarılı ürünlerden biri durumunda.

Peugeot Tasarım Direktörü Gilles Vidal’ın altını çizdiği gibi, “Otomobil tasarımcılarının başarıyla geçmeleri gereken sınav oldukça zor: Bir yandan yenilikçi, çekici ve farklılaştırıcı bir tarzla bir adım ilersini hazırlarken, aynı zamanda kalite, güvenlik, içerikle ilgili her zaman daha yüksek standartların önüne geçmek gerekiyor”. Zengin bir sanayi geçmişinin varisi ve otomobil tasarımı alanındaki bilgi ve beceri birikiminden güç alan Peugeot böylece tüm deneyimini farklı ufuklardan gelen müşterilerin hizmetine sunuyor.


Uzmanlık : Global Brand Design
Global Brand Design fonksiyonu Peugeot Design Lab’ın kuruluş temelini oluşturuyor. Global Brand Design, müşterilerine sunduğu ürünleri, deneyim ve iletişimi ile doğrudan veya dolaylı olarak bir markanın oluşturduğu imajın tüm unsurlarına hakim olmak anlamı taşıyor. Daha global ve rekabetçi bir dünyada Peugeot Design Lab müşterileri için, bir markanın algılanması, başarısı ve sürekliliği için temel önemi olan, tek, güçlü ve homojen bir marka kimliği tanımlıyor.

Peugeot Design Lab farklı alanlarda faaliyet gösteriyor:
– Brand-Imaging : Bir vizyon, bir tasarım felsefesi ve bir biçimsel dil tanımlanmasıyla marka stratejisinin analizi ve geliştirilmesi.
– Tasarım : Bir veya birkaç ürün ve hizmetin yaratılmasıyla marka kimliğinin bütünleştirilmesi. Ürün ve hizmetlerin ötesinde, bu çalışma malzemeler, renkler ve grafik şartnamesi doğrultusunda hayata geçiriliyor.
– Geliştirme: Kullanılan sıkı metotlar ile tasarıma bağlı yaratıcılığı bir araya getiren 2D & 3D tasarım arayışı ile ürün tasarımı üzerinde yapılan çalışma.
– Sanayileştirme: Teknik ve sanayileştirme zorunluluklarını içeren ürün veya hizmet tasarımı, model ve prototip geliştirme.
– İletişim : Nihai iletişim düzeyinde ürünlerin daha iyi değerlendirilmesi için bütün görsel & etkinlik ortamlarında faaliyet gösterme.

Marka İmajı
Her marka tektir. Kendisine özgü sanal bir imaja gönderme yapan bir DNA’sı, tarihi, değerleri, hedefi vardır. Peugeot Design Lab’ın rolü markanın vizyonu ile bu vizyonu taşıyacak olan marka imajını tanımlamaya ve resimlemeye yardım etmektir.

Peugeot Design Lab bu verileri güçlü ve global bir kimlik oluşturmak amacıyla görsel bir imza içine yansıtıyor. Bunun için, Peugeot Design Lab, ürünleri aracılığı ile marka değerlerini ve kimliğini doğal olarak aktaran, güçlü ve ayırt edici bir biçimsel dil ile birleşen bir tasarım felsefesi saptıyor. Bu felsefe aynı zamanda malzemeler, renkler ve grafik şartname üzerinden hayata geçiriliyor.

Yaratıcılık
Peugeot Genel Müdürü Vincent Rambaud “Bir otomobilin yaratılması için aranan disiplin ve etkinlik ile birlikte tasarımcılarımızın hayal gücünü ve yaratıcılığını dünyanın her yerindeki müşterilerimize ürün ve hizmetlerini yaratma amacıyla sunuyoruz” diyor. Peugeot tasarım merkezi bünyesinde yer alan Peugeot Design Lab’ın bu işe adanmış özel biri ekibi var ve Paris, Shanghai ve Sao Paulo’da yerleşik farklı tasarım merkezlerinin kaynaklarına ve know-howlarına daha geniş şekilde erişim olanağına sahip.

Ürünlerin tasarımıyla ilgili çalışma markanın tasarım kimliğinin uzantısında yer alıyor. Bu etap, gelecekteki yenilikçi kavramlarla çekici ve tutarlı estetik fikir ve tasarımları hayal ve tasavvur etmek amacıyla, serbest ve grafik bir arayış ile saf yaratıcılık unsurlarından oluşuyor.

Geliştirme
En güzel fikirler tek başlarına bir projenin başarılı olmasını garanti etmez. Farklı teknik ve sınaî zorunlulukları içeren tasarım fazı, sD tasarım uzmanları ve deneyimli mühendisler tarafından gerçekleştiriliyor. Modelleştirme de sürece tamamen dahil olan bir aşama : Dijital çalışma ile freze ve fotogrametrik rölöve cihazları sayesinde fiziki geliştirme arasında birçok kez tekrarlama, deneme-yanılma yoluyla gerçekleştiriliyor. Fiziki gerçekleştirme nesneyi gerçekten kavramak için vazgeçilmez bir süreç oluşturuyor. Böylece, en basitinden en radikaline kadar prototip tasarımı ve gerçekleştirilmesi mümkün oluyor.

Stüdyonun lansmanı anısına Peugeot Design Lab farklı ürünlerle ilgili vizyonunu yansıtan bir portfolyo tasarladı: Bir yelkenli yat, bir powerboat, bir uçak ve bir saat. Stüdyo aynı zamanda halen satışta olan iki tasarımını sunuyor, DL121 ve DL122 bisikletler.


Konsept Yat
Bu 30 metrelik tek gövdeli yelkenli tekne konsepti yepyeni bir mimari ile sunuluyor; bu mimaride çatı bir salona yaraşan sıra dışı bir doğal iç aydınlık oluşturacak şekilde, eş düzeydeki uzun camlı yüzeyler şeklinde teknenin gövdesi ile mükemmel şekilde bütünleşiyor. Kabin alanları ahşap kaplı güverte altında konumlanıyor. Güverte altına yerleştirilen halatlar ve palamarlar, tekne üzerinde tamamen serbest ve güvenli bir dolaşım sağlamak üzere geniş açık alanların oluşturulmasına olanak veriyor. Otomatik bocurgatlar halatların stoklanmasını sağlarken, elektrikli vinçler tekne donanımının kolayca kontrol edilmesini sağlıyor. Büyük kullanım ve kumanda kolaylığı, performans ve estetikten ödün vermeden teknede yaşam rahatlığına ve güvenliğe öncelik veriyor.

Konsept Power boat
Bu benzersiz ve lüks iki kişilik power boat konsepti de ödünsüz bir tasarım ürünü. Upuzun boyutları ve safkan profili ile güç ve yüksek performans çağrışımı yapıyor. Düz ve ince pruva bodoslaması ve uzun gövdesi dalgaları kolayca yarmasını ve olağanüstü bir denge ve hıza ulaşmasını sağlıyor. Özel kaplamalarla donatılan gövdesi gri lake cilalı ve güvertesi ise dinamik ve seçkin görünüşlü, açık renkli doğal ahşap kaplı. Arka bölüm ile mükemmel şekilde bütünleşen bir merdiven rıhtıma erişimi kolaylaştıran yüzen bir platform ile birleşiyor.
Botun iç tasarımı lüks otomobil dünyasını çağrıştırıyor ve bu dünyanın bütün özel niteliklerini devralıyor. Kabin içindeki her parça aynı biçimsel uyum ve ayrıntı kaygısıyla tasarlandı. Ayrıca, çok işlevli dokunmatik ekran gibi en ileri teknolojili donanımlarla teçhiz edildi.


Konsept Jet
Bu özel jet konsepti kavram model HX1 dünyasından esinleniyor. Lüks, ileri teknoloji ve ayrıcalıklı bir lüks seyahat vizyonu sunuyor. Tasarımı, teknolojik yeniliklerini ön plana çıkaran güçlü bir biçimsel kimliğe sahip. Bu kimlik, bir savaş jetinde olduğu gibi, reaktörlerle bütünleşen mükemmel çizimli karoseri ile kendini gösteriyor. Aynı anlayışla, dümeni bu tür uçaklarda benzeri olmayan bir kimliğe imza atan iki yönlendirici kanat şeklinde tasarlandı. Ön kanatların ön kenarlarında son derece teknolojik ışıklar yer alıyor. Uçağın içi lüks, ergonomik etkinlik ve hafifletme arayışını çağrıştıran bir anlayışla tasarlandı. Modüler tasarımlı kabinde gizlenebilen koltuk sistemiyle 8 kişilikten 14 kişilik konfigürasyona geçmek mümkün oluyor.


TP001 çok sportif bir kullanıma dönük ultra düz bir teknik saat. Yarı mat siyah titanyum kutusu ağırlığının minimize edilmesi amacıyla mekanik gruba en yakın şekilde biçimlendirildi. Geniş yüzeyli butonlar ekstrem kullanımlar düşünülerek takviye edildi. Özel ve ergonomik saat yüksek performans ve estetiği bir araya getiriyor.

DL121 bisiklet
DL121 tam bir grafik kimlik, renk ve malzeme arayışı çalışmasının ürünü olarak doğdu. Sınırlı seri olarak üretilen bisiklet kullanıma bağlı amaçlarla estetikten kesinlikle ödün vermiyor: Bisiklet ve sanat dünyaları arasında sınırda yer alıyor. Bu konsept bike kontrast arayışı ile üretilen bir düşünce sonucunda ortaya çıktı:
– Fonksiyon ve tasarım arasındaki kontrast, seçkin bir renk ve malzeme tercihini esaslı bir nesne üzerinde bir araya getiriyor.
– Görünüş kontrastı, yalın ve net bir kupanın grafik teması üzerinde ifadesini buluyor: Ön tekerlek canlı bakır rengiyle derin bir görünüş sunarken, bisikletin arkasına yalın ve net bir tasarım kazandıran, mat beyaz renk hakim.
Bunun dışında, konsept bisiklet DL121 lüks valiz tasarımından esinlenen yenilikçi bir döşeme ile sunuluyor. Kadroyla bütünleşen selesi zengin bir şekilde giydirildi. Bir çift fermuar iç hacme erişimi ve örneğin bir dijital tablet gibi kompakt nesnelerin bagaja yerleştirilmesini sağlıyor.

DL122 bisiklet
DL122 yeni kent içi ulaşım ve sürdürülebilir gelişme hedefi doğrultusunda yeni beklentileri karşılamak üzere tasarlandı. Bu amaçla, konsept bisiklet DL122 son derece çevik, hafif, kompakt ve pratik. Segmentinde yepyeni işlevsellikler sunuyor. Geniş eşya yerleştirme bölümüne bir lab-top çantası konabiliyor. Son kuşak katlanabilir bir kilit pratik bir şekilde bisiklete dahil edildi. Dizaynı saf ve dinamik. Malzemelerin işlenmesi hem şık ve hem de rahat bir görünüş sunuyor. Doğal ahşap şık ve modern. Renkli dokunuşlar göze batmayan şekilde genç bir hava kazandırıyor. Sele, tutma kolları ve bisiklet için özel olarak tasarlanan çantadan oluşan döşeme grubu konsept otomobillerimizi giydiren döşemeciler tarafından aynı kalite ve aynı tasarım titizliği ile elde imal edildi.

Be Sociable, Share!

Yoruma Kapalıdır.

 • can you take clomid and xanax together
 • zoloft doesn't work for anxiety
 • sinemet vs mirapex
 • 2 eggs with clomid
 • posologie xenical 120 mg
 • cialis ou viagra que choisir
 • levitra 20mg fta 8
 • does wellbutrin make you stop smoking
 • propecia minoxidil together before after
 • zithromax medication
 • is benicar a narcotic
 • amoxil tablets 250mg
 • xenical orlistat dosage
 • 2 rounds clomid 1 cycle
 • diferen?a entre viagra levitra e cialis
 • effetti collaterali del nolvadex
 • leading hotels cipro
 • fluoxetine dosis verhogen
 • can you take flagyl diflucan same time
 • propecia 1 jour sur deux
 • stopping zoloft weight loss
 • wellbutrin sr blog
 • equivalent viagra pharmacie sans ordonnance
 • cerotti zovirax prezzo
 • zyprexa injection reconstitution
 • proscar liver disease
 • quickly does clomid work men
 • viagra how much time to take effect
 • zosyn plus flagyl
 • differenza tra zoloft e citalopram
 • how to take clomid post cycle
 • clomid tablets to buy
 • proventil and vanceril together
 • cytotec causas e efeitos
 • compare nexium to prilosec otc
 • viagra internet
 • clomid resistance
 • proventil inhaler cost
 • generic cialis secure tabs
 • zoloft missed a dose
 • oral cytotec and miscarriage
 • clomid day 5-9 50 mg
 • john ashcroft proscar
 • where can i buy clomid and nolvadex
 • nolvadex and clomid
 • viagra super active ingredients
 • clomid days 2-6 of cycle
 • precio cialis 5 mg venezuela
 • orlistat e hipotireoidismo
 • clomid a quel moment le prendre
 • cialis levitra e vivanza
 • renova plan 1 unterschrank
 • amoxil generic brand name
 • onde se renova o cart??o jovem
 • puedo usar viagra todos los dias
 • clomid hcg injection success stories
 • cytotec como se usa yahoo
 • no bleeding after cytotec
 • zithromax nebenwirkungen
 • zoloft withdrawal 3 months
 • fluoxetine bij zwangerschap
 • xenical orlistat 120 mg contraindicaciones
 • jak dzia?a viagra na zdrowego
 • can take 2 viagra pills one day
 • kamagra mejor que viagra
 • wellbutrin can't focus
 • does zoloft cause weight gain loss
 • cytotec dosis para gastritis
 • viagra sprays
 • cipro e ue
 • renova group wikipedia
 • zyprexa velotab prezzo
 • cialis soft
 • recomendaciones para uso pastillas cytotec
 • offerte cipro agosto 2009
 • levitra 20 mg dosage
 • zithromax vs erythromycin
 • 5 months clomid still not pregnant
 • benicar patent expiration date
 • cytotec saignements
 • viagra para a mulher
 • cytotec mirena
 • clomid funciona 1 ciclo
 • despues de tomar cytotec cuanto dura el sangrado
 • buy clomid liquid
 • order propecia online canada
 • nolvadex raise testosterone levels
 • donde comprar cytotec madrid
 • clomid follicule mur
 • orlistat capsulas 120 mg
 • kamagra avis doctissimo
 • viagra e eiaculazione precoce
 • venta cytotec angeles chile
 • viagra kullan?m? ve zararlar?
 • priligy cialis se pueden combinar
 • cipro ck2
 • cialis viagra levitra comparativa
 • quem tomou clomid e teve gemeos
 • generic wellbutrin a 102
 • commander kamagra oral jelly
 • jual cytotec bandung
 • why give race horses lasix
 • wellbutrin news 2010
 • cialis once a day price
 • topamax nebenwirkungen gewichtsverlust
 • cialis sicuro line
 • how fast does sinemet work
 • viagra y sandia
 • cialis produce hipertension
 • cipro xr 1 gr precio
 • where can i buy clomid online in the uk
 • viagra ebay
 • wellbutrin xl mucinex dm
 • foros sobre zyprexa
 • what cycle day do you ovulate when taking clomid
 • viagra venta sin receta buenos aires
 • priligy und cialis
 • topamax engorda adelgaza
 • viagra doesn't work all the time
 • flagyl e gravidez
 • zithromax monodose
 • xenical how much fat
 • sinemet ou modopar
 • does fluoxetine pills look like
 • zyban chemical composition
 • topamax for migraines in children
 • cialis 10 mg boite de 4 prix
 • buy clomid online mexico
 • nexium mups y embarazo
 • nolvadex on a plane
 • clomid and ovulation pain
 • viagra e una droga
 • benicar hct and viagra
 • 8453624342
 • buy cheap clomid uk
 • topamax que es
 • synthroid 75 mg color
 • fk renova v glentoran
 • cialis bula e pre?o
 • bijwerkingen van sinemet
 • diflucan 1 week pregnant
 • levoxyl vs synthroid dosage
 • will cipro cause a yeast infection
 • amoxil y alcohol
 • topamax breastfeeding side effects
 • can zovirax used yeast infections
 • zoloft weight loss dosage
 • renova pq noir
 • hcg nolvadex and clomid pct
 • fluoxetine uk prescription
 • clomid prima o dopo i pasti
 • ?? meglio viagra o cialis
 • how to take sinemet 25 100
 • buy kamagra oral jelly australia
 • propecia vs proscar haarausfall
 • utilisation cialis 5 mg
 • cipro used for ear infections
 • cialis viagra levitra quale migliore
 • zoloft fatigue weight gain
 • clomid 3-7 vs 5-9
 • lasix loop diuretic
 • sintomas luego tomar cytotec
 • diflucan para que se usa
 • zyban d?pression
 • wellbutrin how fast does it work
 • long wellbutrin start working
 • 50 mg zoloft pregnancy
 • can zoloft cause you lose weight
 • thuoc giam can xenical orlistat 120mg
 • nexium infant acid reflux
 • viagra masticable contraindicaciones
 • 3 months clomid still not pregnant
 • xenical y carnitina
 • au bout de combien de temps agit le cytotec
 • assumere cialis e viagra insieme
 • renova bulex sdet c
 • topamax side effects 2009
 • vad kostar kamagra i thailand
 • viagra zagreb
 • can take 600 mg wellbutrin xl
 • can't stop crying wellbutrin
 • viagra 100 kullanimi
 • levitra 20 mg forum
 • topamax 15 mg sprinkles
 • clomid men success
 • viagra a zeny
 • new weight loss drug wellbutrin
 • nicosia cipro storia
 • nioxin minoxidil propecia
 • xenical comprar
 • zyban depression australia
 • diflucan and pregnancy risk
 • aliduet orlistat carnitina
 • m drol nolvadex cycle
 • cialis x donna
 • estrace dose
 • propecia long does take work
 • best place buy cialis online forum
 • synthroid iv conversion po
 • cialis ban o dau
 • comcast email hacked viagra
 • flagyl et perte d'appetit
 • dosis levitra 20 mg
 • cipro in inglese
 • zyprexa velotab comprimidos
 • proscar medication side effects
 • o'que e flagyl
 • wellbutrin sr vs zoloft
 • propecia buy online uk
 • fluoxetine biogaran 20mg
 • cipro meteo previsioni
 • fluoxetine 60 mg tiredness
 • orlistat ventajas y desventajas
 • 8484059621
 • generic synthroid doesn't work
 • xenical comprimidos
 • priligy in vendita
 • cialis paris
 • venta cytotec peru arequipa
 • clomid positive opk 3 days
 • taux reussite avec clomid
 • qual'?? la differenza tra viagra e cialis
 • zyprexa information sheet
 • fluoxetine hcl 10 mg capsule tev
 • nolvadex per ovulazione