Peugeot’nun Paris vizyonu


Peugeot, gelecek hafta açılacak Paris Motor Show’da yeni modelleriyle gövde gösterisine hazırlanıyor. Fransız üretici yeni mimarisiyle göze çarpan standında, tekrar atağa geçişinde kullanacağı en önemli kozlarını sergiliyor. Peugeot, ağırlıklı olarak yeni 208’e yer vererek gamda yükseliş ve otomobil keyfini garanti etme politikasını tekrar vurguluyor. Onyx konsepti aracılığıyla süper otomobiller konusunda deneyimini bir kez daha kanıtlıyor; Peugeot 301 ve 2008 Concept ile uluslararası büyüme stratejisini hızlandırdığını gösteriyor. Peugeot, Paris Otomobil Fuarı’ndaki 3900 m2’lik standında 40 adet seri üretim ve konsept otomobil sergileyecek. Bunlar arasında 10 adet Peugeot 208 versiyonu yer alacak. Batı Avrupa’da yılın 2. çeyreğinde piyasaya sunulan bu model, Ağustos sonu itibariyle, daha uluslararası piyasalara sürülmeden önce bile, 103.000’den fazla müşteri kazanmış bulunuyor. Paris Otomobil Fuarı’nda örtüsü açılacak olan 208 Type R5, stantta Peugeot’nun sportif genlerini hatırlatıyor.
Cenevre Fuarı’nda konsept olarak tanıtılan 208 XY ve 208 GTi, Paris Otomobil Fuarı’nda, piyasaya sürülmelerinden altı ay önce, nihai tasarımlarıyla sergileniyorlar. Paris Otomobil Fuarı’nın ziyaretçileri, Peugeot standında yeni RCZ ile tanışabiliyorlar. RCZ R Concept, mat siyah ve bakır rengiyle Paris Otomobil Fuarı’nda ilk defa görücüye çıkıyor. Peugeot’nun üç HYbrid4 modeli de, tam hibrit dizel çekiş zincirlerinde gerçekleştirilen teknolojik ve çevresel ilerleme sayesinde, gam yükselişi stratejisinin içinde yer alıyorlar. Son olarak Peugeot standında Marka’nın köklü süper otomobiller geleneği çerçevesinde, Onyx ziyaretçilere hayaller kurdurmaktan geri kalmıyor.
Peugeot son olarak Paris Otomobil Fuarı’nda basın mensuplarına özel olarak, uluslararası büyüme stratejisinin hızlandırılmasındaki en önemli iki kozunu tanıtıyor: Peugeot 301 ve 2008 Concept.


208 Intuitive ve 208 Type R5
Park Assist işlevini ilk kez tüketicilerin kullanımına sunan 3 veya 5 kapılı özel 208 Intuitive serisi, teknolojiyi günlük hayatın hizmetine sunuyor. Aracın direksiyonuna geçtiğinizde, park etme manevrası adeta bir büyü haline geliyor. Nitekim, sürücünün, dokunmatik ekran üzerinde, yolun sol veya sağında, iki aracın arasına park etmek için yapılacak manevrayı seçmesi yeterli. Ön, arka ve yan algılayıcılar tarafından uygun bir yer bulunur bulunmaz, Park Assist, otomobilin hareketlerini sağlayan sürücünün kontrolü altında, “direksiyona geçmeyi ” öneriyor.
Paris Otomobil Fuarı’nda Peugeot Connect Apps’ların 208 üzerinde tanıtılması ile Peugeot, ulaşım hizmetlerinde bir adım önde olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Peugeot Connect Apps’lar, kullanıcıya, daha önce eşi görülmemiş bir mobil iletişim deneyimi sunuyor. Söz konusu 10 adet uygulama, akaryakıt istasyonlarındaki yakıt fiyatlarını, park yerlerinde boş olan yerleri vs. bildirerek, otomobil kullanıcısının günlük hayatını kolaylaştırıyor.
Paris Otomobil Fuarı’nda örtüsü açılacak olan 208 Type R5, stantta Peugeot’nun sportif genlerini hatırlatacak. Peugeot Sport, 208 R2’den sonra, 208 Type R5 ile 208’in sportif versiyonları alanında yeni bir dönem başlatıyor. Kazandığı ödüllerle olsun, teknik ve sportif performanslarıyla olsun, S2000 kategorisinin tartışmasız referansı niteliğinde olan 207 Super 2000’nin halefi olan 208 Type R5, Peugeot Sport’un bütün uzmanlığından yararlanacak. İlk sınavını yarışlarda verecek ve 2013’ün ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek. Sonra da, izleyen sezonda, ulusal ve uluslararası yarışmalarda şampiyonluklar hedefleyecek.

208 XY ve 208 GTi
Cenevre Fuarı’nda konsept olarak tanıtılan 208 XY ve 208 GTi, Paris Otomobil Fuarı’nda, piyasaya sürülmelerinden altı ay önce, nihai tasarımlarıyla sergileniyorlar. Yeni 208, sınıfında bir devrim yarattı, 208 XY ve 208 GTi ise Premium kategorisinde dengeleri alt üst edecek. Güçlü dış kimlikler taşıyan 3 kapılı gövde tipleri, özgün havalandırma ızgaraları, ön yüzün ışıklı imzası, özel 27’ jantlar, malzeme ve renklerin sofistike işlenişi, benzersiz iç ambiyanslar: Şık ve lüks şehir otomobili 208 XY ile efsanenin geri dönüşü niteliğinde olan 208 GTi, daha kontak açılmadan bile bakışları üzerlerine çekmek gibi ortak bir özelliğe sahipler. 208 XY, 92 ila 155 beygir gücüne sahip, yüksek performanslı ve düşük tüketimli benzinli ve e-HDi motorlarla sunulacak.
208 GTi’ye gelince; onun şasisi de, kısaltılmış 6 vitesli mekanik şanzımana bağlı 200 beygir gücüne sahip 1.6I THP motorun tüm kapasitesinin hayata geçirilmesine imkân verecek nitelikte olacak.

Paris Otomobil Fuarı’nın ziyaretçileri, Peugeot standında makyaj operasyonuna tabi tutulan RCZ ile tanışabilecekler. Bu araç, ticari olarak satışa sunulmasının birkaç ay öncesinden kompakt sportif coupe tipinin yenilenmiş avantajlarını ortaya koyuyor ve 2010 baharında tanıtılmasından bu yana şimdiden 44.000 otomobil tutkunu tarafından sipariş edilmiş durumda. Makyajlı RCZ’de, daha önce eşi görülmemiş bir ön yüz bulunuyor. Bu ön yüzün daha belirgin olan sportif karakteri, adaleli arka tarafın gücü ve çift bombeli tavanın eğrileri ile uyum içinde. Yeni gövde renkleri, yeni jantlar, yeni kemer rengi, yeni ve çok sayıda sunulan iç ambiyanslar: yeni RCZ’nin çekiciliği ve lüksü, renk ve malzeme bileşimlerinden oluşan genişletilmiş bir seçenek yelpazesiyle daha da güçleniyor. Bu, aracın hem içi hem de dışı için geçerli. Bu geniş seçenek yelpazesi, her müşteriye kendi RCZ’sini yaratma imkânı verecek.


RCZ R Concept de, mat siyah ve bakır rengiyle Paris Otomobil Fuarı’nda ilk defa görücüye çıkıyor. Bu konsept araç, radikal bir sportiflik sergileyen simgeleşmiş RCZ R versiyonunun 2013 sonundaki gelişini haber veriyor. RCZ R’nin yeni bir 1.6l THP motoru olacak. Bu motorda, 260 beygir gücü hedefleniyor ve bu güç ile bu araç Peugeot tarihinin en güçlü seri modeli olacak.
Aracın performansı, seri üretim bir araç için dünyanın en yüksek spesifik güçleri arasında yer alan gücüyle – 160 hp/l’nin üzerinde -, referans niteliğinde olacak. Hedeflenen emisyon değerleri de, inanılmaz bir şekilde, 155 g/km düzeyinde. Yoğun dinamik heyecanlar vaat eden RCZ R, Torsen kilitli diferansiyel ile birlikte, spesifik bir yürür aksamdan yararlanacak.

Peugeot’nun üç HYbrid4 modeli de, tam hibrit dizel çekiş zincirlerinde gerçekleştirilen teknolojik ve çevresel ilerleme sayesinde, gam yükselişi stratejisinin içinde yer alıyorlar.
Peugeot, dünyada ilk kez yılın başında tanıtılan 3008 HYbrid 4’te başlatılan HYbrid4 teknolojisi ile çevre özellikleri ve sürüş heyecanları bakımından daha önce eşi görülmemiş bir ürün sunuyor. 3008 HYbrid4, 2.0 HDi FAP motorun ve arka dingil üzerinde bulunan elektrik motorunun ürettiği toplam 200 HP ile 4 sürüş modu seçeneği sayesinde (otomatik, ZEV “sıfır emisyon”, spor, 4 WD çekiş seçenekleri), yepyeni bir sürüş keyfi ile son derece kontrol altına alınmış bir tüketimi uzlaştırmayı başarıyor. 508 RXH ve daha sonra 508 HYbrid4, ilk yarıyılda Peugeot’nun tam hibrit dizel ürün arzını tamamladılar. Haziran sonu itibariyle, bu üç model birlikte daha şimdiden 9000 sipariş aldı.


İlham kaynağı: Onyx Konsept ve Peugeot Design Lab
İşlevsellik, coşku, estetik…. 2012 Paris Otomobil Fuarı’nın Peugeot standında Marka’nın köklü süper otomobiller geleneği çerçevesinde, Onyx ziyaretçilere hayaller kurdurmaktan geri kalmayacak.
4,65 m’lik radikal ve heykelsi silueti ve 20” tekerlekleri ile Onyx bir atletin yüreğine sahip: Karbon gövde üzerine monte edilmiş olan, arkada, orta konumda yer alan 600 beygir gücüne sahip V8 hibrit HDi 3,7 l motoru, 6 ileri sekansiyel vites kutusu ve yürür aksamı en üst düzeyde yarış deneyiminden kaynaklanan titiz iş bilgisinin ürünü.
Kasa, malzeme ve renklerinin yarattığı kontrastla insanı şaşırtıyor: Çamurluk ve kapılarda saf bakır, karoserin diğer kısımlarında ise mat karbon siyah renk hakim.
Alüminyum kemerlerle çerçeve içine alınmış olan camlı ve çift bombeli tavan, aracın karbon yapısını ve daha önce eşi görülmemiş bir kabini ortaya koyuyor. Kokpit kabini, her tarafı keçe kaplı yekpare bir mücevher kutusu niteliğinde. Böylece, araçta bulunanlar, homojen bir iç mekân ile bütünleşmiş bir halde oluyorlar. Sürücü mahallinin tasarımı ise sezgisel kullanım fikriyle yönlendirildi. Küçük direksiyon simidi ve son derece doğal bir şekilde insanın elinin altına gelen alüminyum kumandalar bunun birer örneği.
Peugeot, Onyx ile malzeme alanındaki araştırmasını sürdürüyor. Örneğin, kullanılmış gazetelerin preslenmesiyle elde edilen Newspaper Wood buna bir örnek. Torpido paneli ve orta konsol bu malzemeden yapıldı.

Onyx’in yanı sıra, Peugeot Dizayn Laboratuarı tarafından tasarlanmış olan karbon gövdeli ultra hafif süper bisiklet Onyx Concept Bike ve 400 cm3 hacimli hibrit 3 tekerlekli supertrike Onyx Concept Scooter da, Peugeot’nun farklı kişisel ulaşım vasıtaları alanındaki tarihi uzmanlığını hatırlatıyorlar.
Peugeot, 200 yılı aşkın sınaî yaratıcılık ve 120 yıllık otomobil üreticiliği tecrübesinin kazandırdığı know-howun sağladığı zenginlikle, Paris Otomobil Fuarı’nda, geçtiğimiz Haziran ayında faaliyete geçen Peugeot Design Lab’in ilk ürünlerini sergiliyor.
Peugeot Design Lab, kimliği, değerleri ve dış müşteri kodlarını pekiştirecek nitelikte güçlü ve tutarlı marka stratejileri geliştirmeyi amaçlayan bir Global Brand Design stüdyosu.
Ana görevi, otomobil dışında ürünler, hizmetler ve deneyimler tasarlamak.
Bu çerçevede, Peugeot Design Lab, bir dizi alanda faaliyet gösteriyor: Brand imaging, tasarım, geliştirme, sanayileştirme, iletişim.
Peugeot Tasarım Merkezi uzmanlığı ve teknik imkânları, Peugeot Design Lab’e üç kıtada, Paris’te, Şangay’da ve Sao Paolo’da, daha önce eşi görülmemiş bir vurucu güç kazandırıyor.

Uluslararası büyüme : Peugeot vites yükseltiyor
2012’nin ilk yarısında, Avrupa dışında satılan montajlı komple Peugeot araçlarının hacmi, 2011’in ilk yarıyılına kıyasla %7,5 oranında bir artışla 287.000 adete ulaştı.
Peugeot, vites yükseltmek için, Paris Otomobil Fuarı’nda, uluslararası büyüme stratejisinin hızlandırılmasındaki en önemli iki kozunu tanıtıyor: Peugeot 301 ve 2008 Concept.
İki basın günü süresince tanıtılacak Yeni Peugeot 301 giderek büyüyen bir müşteri kitlesini cezbetmek için tasarlandı. Bu müşteri kitlesi, büyümekte olan pazarlarda ilk defa otomobil alacak kişilerden oluşuyor. Bunlar, zor beğenen müşteriler ve gösterişli sedan araçları tercih ediyorlar.
301, Peugeot’nun en son tasarım kodlarının uygulandığı bir araç. Bu şekilde, karakterli ve heyecanın yanı sıra sağlamlığı da çağrıştıran bir tasarım elde edildi.
Bu otomobil boyutları sayesinde (4,44 m uzunluk), içinde bulunanlara cömert bir yaşam alanı sunuyor ve özellikle arka koltuklarda bu konuda kendi sınıfında bir rekora imza atıyor. Ayrıca, 640 litre gibi muazzam bir bagaj hacmine de sahip. Bu araçta, son nesil benzinli ve dizel motorlar kullanıldı. Bunlar arasında, yepyeni bir motor olan 3 silindirli 1.2 l benzinli motor da var. Güvenli sürüş, çok sayıda konfor ve güvenlik donanımı. 301, bütün bu özellikleriyle, konforlu, güvenli ve dayanıklı bir aile sedanı oluşturuyor. Bu araç, bazen oldukça zorlu iklim ve kullanım şartlarının mevcut olduğu ülkeler için tasarlanmış olup, 2012 yılının sonbaharından itibaren ilk olarak Türkiye olmak üzere birçok ülkede satışa sunulacak.
Bu aracın geniş ticarileştirilme alanında, özellikle Türkiye, Orta ve Doğu Avrupa, Rusya, Ukrayna, Kuzey Afrika ülkeleri, Orta Doğu ve bazı Latin Amerika pazarları yer alacak. Bu yeni model ikinci bir operasyonla, Çin’de de üretilip satılmaya başlanacak.


Şehir SUV’u 2008 Concept: Pekin Fuarı’nda tanıtılan Urban Crossover Concept’ten sonra Peugeot, Paris’te otomobilseverlere kentleşmeye yönelen bir dünyada kullanılmak üzere yeni bir konsept model sunuyor. Avrupa’da, Çin’de, Latin Amerika’daki mühendis ve tasarımcılar, mükemmel bir uyum içinde çalışarak bu geleceğin kompakt Peugeot modelini yarattılar. Bu araç, Marka’nın şehir otomobilleri dünyasındaki tanınmış uzmanlığı ile 3008’in başarısı ile kanıtlanmış olan iş bilgisini SUV segmentinde harmanlıyor. 2008 Concept kompakt boyda küçük bir araçtır (4,14 m). Çevik, çok yönlü kullanıma yönelik, seçkin ve karakterli bir stile sahiptir. Sao Paulo’lu veya Şangay’lı olsun, Paris’li, Kuala Lumpur’lu ya da Moskova’lı, nerede olursa olsun, şehri seven ama aynı zamanda arada sırada kent ortamından uzaklaşmak isteyen genç şehirlilere hitap ediyor.
Aerodinamik siluetinin ve atletik hatlarının çağrıştırdığı dinamizmle uyum içinde, 2008 Concept, motor kaputunun altında yeni nesil 3 silindirli geliştirilmiş benzin motorlar ailesinin üyelerinden birini saklıyor: söz konusu 1.2 l turbo direkt enjeksiyonlu motor, yüksek güç (110 beygir gücü) ve tork ile çok düşük tüketim/emisyon düzeylerini uzlaştırıyor.
2008 Concept’in öncüsü olduğu model, hedefe müşteri kitlelerinin en yakınında, Fransa’da (Mulhouse), Brezilya’da (Porto Real) ve Çin’de (Wuhan) üretilecek.

Be Sociable, Share!

Yoruma Kapalıdır.

 • can you take clomid and xanax together
 • zoloft doesn't work for anxiety
 • sinemet vs mirapex
 • 2 eggs with clomid
 • posologie xenical 120 mg
 • cialis ou viagra que choisir
 • levitra 20mg fta 8
 • does wellbutrin make you stop smoking
 • propecia minoxidil together before after
 • zithromax medication
 • is benicar a narcotic
 • amoxil tablets 250mg
 • xenical orlistat dosage
 • 2 rounds clomid 1 cycle
 • diferen?a entre viagra levitra e cialis
 • effetti collaterali del nolvadex
 • leading hotels cipro
 • fluoxetine dosis verhogen
 • can you take flagyl diflucan same time
 • propecia 1 jour sur deux
 • stopping zoloft weight loss
 • wellbutrin sr blog
 • equivalent viagra pharmacie sans ordonnance
 • cerotti zovirax prezzo
 • zyprexa injection reconstitution
 • proscar liver disease
 • quickly does clomid work men
 • viagra how much time to take effect
 • zosyn plus flagyl
 • differenza tra zoloft e citalopram
 • how to take clomid post cycle
 • clomid tablets to buy
 • proventil and vanceril together
 • cytotec causas e efeitos
 • compare nexium to prilosec otc
 • viagra internet
 • clomid resistance
 • proventil inhaler cost
 • generic cialis secure tabs
 • zoloft missed a dose
 • oral cytotec and miscarriage
 • clomid day 5-9 50 mg
 • john ashcroft proscar
 • where can i buy clomid and nolvadex
 • nolvadex and clomid
 • viagra super active ingredients
 • clomid days 2-6 of cycle
 • precio cialis 5 mg venezuela
 • orlistat e hipotireoidismo
 • clomid a quel moment le prendre
 • cialis levitra e vivanza
 • renova plan 1 unterschrank
 • amoxil generic brand name
 • onde se renova o cart??o jovem
 • puedo usar viagra todos los dias
 • clomid hcg injection success stories
 • cytotec como se usa yahoo
 • no bleeding after cytotec
 • zithromax nebenwirkungen
 • zoloft withdrawal 3 months
 • fluoxetine bij zwangerschap
 • xenical orlistat 120 mg contraindicaciones
 • jak dzia?a viagra na zdrowego
 • can take 2 viagra pills one day
 • kamagra mejor que viagra
 • wellbutrin can't focus
 • does zoloft cause weight gain loss
 • cytotec dosis para gastritis
 • viagra sprays
 • cipro e ue
 • renova group wikipedia
 • zyprexa velotab prezzo
 • cialis soft
 • recomendaciones para uso pastillas cytotec
 • offerte cipro agosto 2009
 • levitra 20 mg dosage
 • zithromax vs erythromycin
 • 5 months clomid still not pregnant
 • benicar patent expiration date
 • cytotec saignements
 • viagra para a mulher
 • cytotec mirena
 • clomid funciona 1 ciclo
 • despues de tomar cytotec cuanto dura el sangrado
 • buy clomid liquid
 • order propecia online canada
 • nolvadex raise testosterone levels
 • donde comprar cytotec madrid
 • clomid follicule mur
 • orlistat capsulas 120 mg
 • kamagra avis doctissimo
 • viagra e eiaculazione precoce
 • venta cytotec angeles chile
 • viagra kullan?m? ve zararlar?
 • priligy cialis se pueden combinar
 • cipro ck2
 • cialis viagra levitra comparativa
 • quem tomou clomid e teve gemeos
 • generic wellbutrin a 102
 • commander kamagra oral jelly
 • jual cytotec bandung
 • why give race horses lasix
 • wellbutrin news 2010
 • cialis once a day price
 • topamax nebenwirkungen gewichtsverlust
 • cialis sicuro line
 • how fast does sinemet work
 • viagra y sandia
 • cialis produce hipertension
 • cipro xr 1 gr precio
 • where can i buy clomid online in the uk
 • viagra ebay
 • wellbutrin xl mucinex dm
 • foros sobre zyprexa
 • what cycle day do you ovulate when taking clomid
 • viagra venta sin receta buenos aires
 • priligy und cialis
 • topamax engorda adelgaza
 • viagra doesn't work all the time
 • flagyl e gravidez
 • zithromax monodose
 • xenical how much fat
 • sinemet ou modopar
 • does fluoxetine pills look like
 • zyban chemical composition
 • topamax for migraines in children
 • cialis 10 mg boite de 4 prix
 • buy clomid online mexico
 • nexium mups y embarazo
 • nolvadex on a plane
 • clomid and ovulation pain
 • viagra e una droga
 • benicar hct and viagra
 • 8453624342
 • buy cheap clomid uk
 • topamax que es
 • synthroid 75 mg color
 • fk renova v glentoran
 • cialis bula e pre?o
 • bijwerkingen van sinemet
 • diflucan 1 week pregnant
 • levoxyl vs synthroid dosage
 • will cipro cause a yeast infection
 • amoxil y alcohol
 • topamax breastfeeding side effects
 • can zovirax used yeast infections
 • zoloft weight loss dosage
 • renova pq noir
 • hcg nolvadex and clomid pct
 • fluoxetine uk prescription
 • clomid prima o dopo i pasti
 • ?? meglio viagra o cialis
 • how to take sinemet 25 100
 • buy kamagra oral jelly australia
 • propecia vs proscar haarausfall
 • utilisation cialis 5 mg
 • cipro used for ear infections
 • cialis viagra levitra quale migliore
 • zoloft fatigue weight gain
 • clomid 3-7 vs 5-9
 • lasix loop diuretic
 • sintomas luego tomar cytotec
 • diflucan para que se usa
 • zyban d?pression
 • wellbutrin how fast does it work
 • long wellbutrin start working
 • 50 mg zoloft pregnancy
 • can zoloft cause you lose weight
 • thuoc giam can xenical orlistat 120mg
 • nexium infant acid reflux
 • viagra masticable contraindicaciones
 • 3 months clomid still not pregnant
 • xenical y carnitina
 • au bout de combien de temps agit le cytotec
 • assumere cialis e viagra insieme
 • renova bulex sdet c
 • topamax side effects 2009
 • vad kostar kamagra i thailand
 • viagra zagreb
 • can take 600 mg wellbutrin xl
 • can't stop crying wellbutrin
 • viagra 100 kullanimi
 • levitra 20 mg forum
 • topamax 15 mg sprinkles
 • clomid men success
 • viagra a zeny
 • new weight loss drug wellbutrin
 • nicosia cipro storia
 • nioxin minoxidil propecia
 • xenical comprar
 • zyban depression australia
 • diflucan and pregnancy risk
 • aliduet orlistat carnitina
 • m drol nolvadex cycle
 • cialis x donna
 • estrace dose
 • propecia long does take work
 • best place buy cialis online forum
 • synthroid iv conversion po
 • cialis ban o dau
 • comcast email hacked viagra
 • flagyl et perte d'appetit
 • dosis levitra 20 mg
 • cipro in inglese
 • zyprexa velotab comprimidos
 • proscar medication side effects
 • o'que e flagyl
 • wellbutrin sr vs zoloft
 • propecia buy online uk
 • fluoxetine biogaran 20mg
 • cipro meteo previsioni
 • fluoxetine 60 mg tiredness
 • orlistat ventajas y desventajas
 • 8484059621
 • generic synthroid doesn't work
 • xenical comprimidos
 • priligy in vendita
 • cialis paris
 • venta cytotec peru arequipa
 • clomid positive opk 3 days
 • taux reussite avec clomid
 • qual'?? la differenza tra viagra e cialis
 • zyprexa information sheet
 • fluoxetine hcl 10 mg capsule tev
 • nolvadex per ovulazione