Velar Yılın En İyi Tasarımı seçildiRange Rover Velar, 24 ülkeden önde gelen 82 otomotiv yazarından oluşan World Car Awards jürisi tarafından yapılan oylamada, Volvo XC60 ve Lexus LC 500’ü geride bırakarak, “Yılın En İyi Tasarımına Sahip Otomobili” ödülünün sahibi oldu. Ödülle ilgili olarak Jaguar Land Rover CEO’su Dr. Ralf Speth, “Range Rover Velar olağanüstü bir SUV. Modern görünümü, göz alıcı tasarım, yenilikçi Touch Pro Duo haber/eğlence teknolojisi ve sürdürülebilirliğe odaklanan bir yaklaşımla bir araya getiriyor. F-TYPE, Evoque, F-PACE ve şimdi de Range Rover Velar “Yılın En İyi Tasarımına Sahip Otomobili” ödülünü kazanarak, üstünlüğünü kanıtlıyor. Bundan büyük onur duyuyorum ve duydukları güven ile Land Rover ekibini bu benzersiz yolda ilerlemeye teşvik ettikleri için jüri üyelerine teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Aynı zamanda tutkulu çalışma ve bağlılık sergileyerek olağanüstü çözümler ortaya koymak üzere sınırları zorlayan Velar ekibimize de teşekkür ediyorum” derken
Land Rover Tasarım Direktörü Gerry McGovern da “Tasarım felsefemizin sürekli evrimi, müşterilerimizin yaşam boyu hoşlanacakları son derece arzu edilir araçlar yaratma konusuna odaklanmamızla paralel ilerliyor. Range Rover Velar, aracı kullanmayı ve araçla yolculuk yapmayı bir keyif haline getiren birçok yenilikçi teknolojiyle Range Rover ailesine yeni bir modern boyut getiriyor. Tasarımcılarımız ve mühendislerimizin arzu edilen bir araç yaratmak üzere dikkat çekici bir tasarım, özel teknoloji ve yenilikler sunmaya yönelik bitmez tükenmez gayretlerini jürinin takdir etmesinden onur duyduk” dedi.
Range Rover Velar, 2018 yılında 180 HP dizel, 240 HP dizel, 250 HP benzinli ve 300 HP benzinli olmak üzere dört ayrı motor seçeneği ile Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda satışa sunuluyor.

Yoruma Kapalıdır.