Frankfurt’ta Hyundai atağı


Hyundai, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardığı yeni nesil i10 ve 45 Concept ile büyük sükse yaptı. Mevcut modelde olduğu gibi yıl sonunda yine Türkiye’de İzmit Fabrikası’nda üretilip tüm Avrupa ve bölge ülkeler dahil olmak üzere 40’tan fazla ülkeye ihraç edilecek olan Yeni i10 ilk kez dünyaya tanıtılırken yine Türkiye fabrikasının bantlarından inecek olan sportif i10 N-line versiyonu da sürpriz yaparak ziyaretçilerin karşısına çıktı. Hyundai’nin 1970’li yıllarda ilk ürettiği model olan Pony’ye atfen hazırlanan tam elektrikli 45 konsepti ise çok dikkat çekti. Kapılarını 10 – 22 Eylül tarihleri arasında ziyaretçilere açık tutacak olan fuarda gelecekteki mobilite vizyonunu STYLE SET FREE konseptiyle sunan Hyundai, spor otomobil ve motorsporları tutkunlarının beklentilerini karşılayan ilk tam elektrikli yarış otomobili konsepti E-TCR’ı ve sadece 600 kişinin sahip olabileceği özel 275 HP’lik i30 N Project C modelini de görücüye çıkardı.

Hyundai, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardığı yeni elektrikli konsepti 45 ile ziyaretçilere görsel bir şov sunmuş oldu. Markanın gelecekteki tasarımını, elektrikli otomobil yaklaşımını ve otonom sürüş teknolojilerini gözler önüne seren yeni konsept, genel olarak sportif çizgileri barındırıyor. Hyundai’nin 1974’te piyasaya sunduğu ilk modeli Pony’nin 45’inci yılına yönelik hazırlanan 45, tam elektrikli olması ve otonom sürüş kadar araç sahiplerinin kendi tasarımlarını oluşturmasına imkan tanıyan yepyeni araç içi deneyimleri sunmasıyla sektör adına büyük önem taşıyor.

Esinlendiği Pony Coupe Concept çizgilerini modern bir retro tasarımla harmanlayan 45 konsepti, Hyundai’nin ‘Sensuous Sportiness – Duygusal Sportiflik’ tasarım dilinin evrimini keşfederken ileriye yönelik tasarım anlayışını da vurguluyor. Bu yeni felsefede, duygusal yön bağlılığı ifade edilirken sportiflik ise yenilikçi mobilite çözümleri ve sürüş zevkini vurgulamak için kullanılıyor. Aracın soldan sağa yekpare LED’lerle hazırlanmış ön farları ve arka stopları ilk bakışta dikkat çekerken özgün karakteri kişiselleştirilmiş kabin detaylarıyla gelecekteki sürüş deneyimini yaşatmayı hedefliyor.

Yoruma Kapalıdır.