Yeni 208 Advertisement

1.1 milyon TL’ye Çin işi premium SUV

 1.1 milyon TL’ye Çin işi premium SUV

Mart 2023’te Türkiye pazarına giriş yapan Çinli otomotiv devi Chery, iddialı modelleriyle tüketicilerin dikkatini çekmişti. Çinli otomotiv devi, ülkemizde farklı kullanım amaçlarına hitap eden 3 yeni SUV modeliyle yer alıyor. Chery’nin Türkiye pazarındaki en büyük modeli olan TIGGO 8 PRO, 7 kişilik oturma düzeni, güçlü motoru, üstün lüks ve konfor donanımlarıyla premium kulvarda kendisine yer arıyor.

1.1 milyon TL’ye premium kalite

Chery markasının amiral gemisi olan TIGGO 8 PRO, 1,1 milyon TL’den başlayan fiyatıyla müşterilerinin “ulaşılabilir lüks beklentisine hitap ediyor. TIGGO 8 PRO, 4.722 mm uzunluğu, 1.860 mm genişliği, 1.705 mm yüksekliği ve 2.710 mm’lik aks mesafesiyle sınıfının en büyük modellerinden biri durumunda. Yedi koltuklu, lüks, görev odaklı, orta büyüklükte bir SUV olanTIGGO 8,  geniş ve konforlu kabiniyle hem sürücüsüne hem de yolcularına keyifli yolculuklar vaadediyor. Cherynin küresel tasarım ekibinin 3.0 Biçim-Anlam Estetiği tasarım konseptiyle şekillendirilen TIGGO 8 PRO, matris elmas ön ızgara ve LED farlarıyla aile aidiyetine vurgu yapan Sun-Shine-Star-River ön tasarımını taşıyor.


İ
şçilik kalitesiyle iddialı

Güçlü ön bölümde olduğu gibi TIGGO 8 PRO, arkadan bakıldığında da canlı bir tasarım ortaya koyuyor. Boydan boya uzanan arka lamba tasarımı, İngiliz premium markalarla gerçekleştirilen iş birliklerine gönderme yapıyor. Ayrıca arka stopların şekli eski Çin binalarının ahşap panellerindeki oyma şeklinden ilham alıyor. Sadece tasarımıyla değil üst düzey işçilik seviyesiyle de lüks görünen TIGGO 8 PRO, geniş görüş alanları ile de kullanım kolaylığı sağlıyor.