11. Michelin Challenge Bibendum yapıldı

 11. Michelin Challenge Bibendum yapıldı

Sürdürülebilir yol hareketliliğine yönelik uluslararası bir toplantı olan Michelin Challenge Bibendum 2011, 18-22 Mayıs tarihleri arasında Berlin’de organize edildi. 19 Mayıs tarihindeki resmi açılış törenine yaklaşık 2000 kişinin katıldığı etkinlik, Berlin’in eski Tempelhof Havaalanı’nda, yaklaşık 300 bin metrekarelik alan üstünde düzenlendi. Test sürüşleri ve yarışlarla renklenen Challenge Bibendum’a çoğu prototip olan ve ilk kez halka tanıtılan, 200’e yakın çevreci araç da katıldı.
2007 yılında Şanghay ve 2010’da onuncu yıl dönümü kutlaması için Rio de Janeiro’dan sonra, sürdürülebilir yol hareketliliği için dünyanın tek etkinliği olan Michelin Challenge Bibendum’a ev sahipliği yapma sırası bu kez Almanya’nın başkenti Berlin’deydi.
Berlin, tam olarak 125 yıl önce, 1886 yılında otomobili icat eden ülke olan Almanya’nın başkenti. Bu nedenle, 1998 yılından bu yana daha temiz, daha güvenli, daha bağlantılı hareketliliği faal bir şekilde teşvik eden Michelin Challenge Bibendum arasında doğal bir bağlantı var.


Berlin’in eski Tempelholf Havaalanı’nda, tek bir mekânda gerçekleştirilen Michelin Challenge Bibendum; görüşmeler ve tartışmalar için sahalar, bir Teknoloji Gösteri Merkezi, yarışlar, basın konferansları, bir Uluslararası Forum ve yeni teknolojiler ile taşıtların geniş çaplı gösterimleri için alanlar içeriyordu.
Challenge Bibendum 2011, 19 Mayıs tarihinde yaklaşık 2000 kişinin katıldığı açılış töreniyle başladı. Michelin Grubu’nun Yönetim Ortağı Michel Rollier, Berlin Valisi Klaus Wowereit, Alman Otomobil Endüstrisi Federasyonu (VDA) Başkanı Matthias Wissmann ve Japonya eski çevre bakanı Wakako Hironaka’nın konuşmalarıyla start alan organizasyonun temel amacı, sürdürülebilir yol hareketliliğinin karşısına çıkan gerçek sorunların ve üstesinden gelinmesi gereken engellerin tespit edilmesi için ihtiyaç duyulan uzmanlığı sağlamak olarak özetlenebilir. Michelin Yönetici Ortağı Michel Rollier: “Gelecek bizim için bir tehdit değil, aksine harika bir fırsattır…” dedi.

Michelin Challenge Bibendum 2011’de, şehirler, gezegen, ekonomik konular ve verim gibi dört
önemli sorun üzerine odaklanıldı.