2 Serisi’ne makyaj geldi

 2 Serisi’ne makyaj geldi

BMW 2 Serisi Coupé

BMW’nin 1 Serisi’nden türettiği kompakt coupé ve cabrio modeli 2 Serisi küçük bir makyajla güncellendi. Avrupa’da Temmuz ayında satışa sunulacak olan modellerde en dikkat çeken yenilik, güncel üst modellere benzetilen burun tasarımı. Genişletilen böbrek ızgara ve far tasarımı, aynadan bakıldığında arkadan gelen otomobilin tanınmasını biraz daha zorlaştıracak. Her iki gövde formunda da LED farlar standart olarak sunulurken kabinde de birçok iyileştirme yapılmış. Arkadaysa yeni desenli tek cam ardında birleştirilmiş LED aydınlatma grubu dikkat çekiyor.

BMW 2 Serisi Coupé

Dört kişilik iç mekanda yenilenen gösterge tablosu, sesle ya da dokunarak kontrol edilebilen 8.8 inçlik infotainment ekranı, formu geliştirilen orta konsol kumandaları, kromajlı cam kumanda butonları, yeni kaplama opsiyonları ve kapaklı bardaklık göze batıyor. Kablosuz şarj, gelişmiş navigasyon ve Apple CarPlay de araçlarda sunulacak yeniliklerden. Güncellenen otomobillerde şerit takip sistemi, akıllı hız sabitleme sistemi gibi eskimeye başlamış “yenilikler” de yerini alıyor.

 

Mediterranean Blue, Seaside Blue ve Sunset Orange olmak üzere 3 yeni rengin eklendiği otomobilde Cabrio versiyonda ses yalıtımı artırılmış elektrikli kumaş tavan sunuluyor. Tavan 50 km/s hıza kadar hareket halindeyken de açılıp kapatılabiliyor. Coupé versiyonsa 390 litre bagaj hacmi sunabiliyor.

BMW 2 Serisi Cabrio & Coupé

136 HP’den 340 HP’ye güç çıkışlarıyla 3, 4 ve 6 silindirli motorların kullanılmaya devam edileceği makyajlı 2 Serisi versiyonlarında BMW EfficientDynamics ve BMW TwinPower Turbo teknolojileri yer alıyor. Bütün dizel seçeneklerindeyse yenilenen turbo teknolojisi ve geliştirilmiş direkt ortak yollu yakıt enjeksiyon teknolojisi kullanılıyor. Modellerde 6 ileri manuel ya da 8 ileri Steptronic şanzıman tercih edilebiliyor. Serinin en güçlü versiyonu 340 HP üreten sıralı 6 silindirli M Performance TwinPower Turbo teknolojisine sahip 3.0 litrelik motor.

Sınıfının tek arkadan itişli modeli olan 2 Serisi, şimdiye dek çoğu Amerika, Almanya ve İngiltere’de olmak üzere 140.000 adet civarında satıldı.