Peugeot’dan 200. yaşında yeni vizyon, yeni fikirler

 Peugeot’dan 200. yaşında yeni vizyon, yeni fikirler

Peugeot, 2010 Paris Otomobil Fuarı’ndaki standında yeni marka kimliğini somut şekilde gözler önüne seriyor ve kuruluşunun 200. yıldönümünü kutluyor.
Peugeot, Paris Otomobil Fuarı’nda etkinlik ve heyecan değerlerinin taşıyıcısı yeni büyük aile modeli 508’i dünya prömiyeri ile tanıtıyor. Yeni tasarım simgesi olan SR1 ilk kez Paris’te vitrine çıkıyor. Peugeot, günümüzün çevre ve ulaşım sorunlarına iOn, 3008 HYbrid4, Mu by Peugeot, Peugeot Connect, scooter ve bisikletler ile somut cevaplar sunuyor. HR1 ile BB1 gibi otomobilin sınırlarını genişleten iki konsept araç ile Peugeot’nun modern, etkin ve fark yaratan yeni ulaşım yaklaşımı ortaya konuyor.
Peugeot, Paris Otomobil Fuarı’nda ürün gamının tamamını tanıtma imkanı buluyor. Peugeot standında, yeni coupe spor model RCZ, 308 GTi, 308 CC, 3.0 l HDi motorlu coupe 407 GT’nin yanı sıra 3008 Crossover, tek hacimli kompakt 5008, Türkiye’de üretilen Bipper Tepee, Partner Tepee, 4007 ve 207 ve 308 SW sergileniyor.

Peugeot 508, büyük aile modelleri segmentinde Peugeot’nun yeni imajı
Peugeot 508 işlevsellik ve heyecanı, e-HDi ve HYbrid4 gibi yeni nesil teknolojiler, pürüzsüz, prestijli ve dinamik bir tasarım, yüksek kalite, kullanım konforu ve rahatlığı ve eşsiz sürüş deneyimi ile birleştiriyor. 508 ile Peugeot uluslararası atağını sürdürüyor. 508’in iki versiyonu, sedan ve SW, Batı Avrupa’da 2011 başından itibaren satışa sunulacak.

Peugeot tasarımını yeni simgesi SR1
Zarif, pürüzsüz, dinamik, gösterişli, kontrollü güç… Peugeot’nun güçlü tasarım kimliğini yenileyen, stil kodlarıyla gelecekteki modellerinin eğilimlerinden büyük ipuçları veren rüya modeli SR1 ile bu değerler yüceltilerek en üst düzeye taşınıyor. SR1 Fransa’da ilk defa podyuma çıkıyor.

Peugeot çevreye saygı ile otomobil keyfini uzlaştırıyor
Yeni nesil % 100 elektrikli şehir otomobili iOn, profesyonel ve bireysel araç müşterileri için tasarlandı. Sessiz ve pratik bir araç olan iOn sıra dışı manevra kabiliyetine mükemmel bir “iç mekan genişliği/kompakt dış boyut” oranı ekliyor. 2010 yılı sonundan itibaren, aylık 500€’dan düşük taksitlerle müşteriye iOn ile birlikte bakım, özel yardım, Peugeot Connect ve Mu by Peugeot’ya erişim gibi çok sayıda kullanım hizmeti sunulacak. Bu yelpazeyi tamamlamak için, elektrikli Partner Origin bu sonbahardan itibaren satışa sunulacak.

3008HYbrid4
Dünyanın ilk dizel hibrid modeli olan Peugeot 3008 HYbrid4’ü çıkaran Peugeot çevre dostu özellikleri ve sürüş keyfi konularında yepyeni bir ürün sunuyor.
3008 Crossover’da, dizel motor (120 kW/163 HP gücündeki 2.0 l HDi FAP) ile 27 kW (37 HP) maksimum kapasiteli bir elektrikli motorun eşleştirilmesi 4 tekerlekten çekiş, 200 hp güç, ZeV (Sıfır Salımlı Araç), 100 kilometrede 3,8 litre yakıt tüketimi gibi benzersiz özelliklerin bir tek araçta sunulmasına olanak veriyor.
Yüksek donanım seviyesi ve içten yanmalı motorlara kıyasla % 35 gibi devrimsel nitelikte azalmayla 99 g/km’den başlayan CO2 salımları ile müşteriye hemen yansıyan ürün avantajları elde ediliyor.

Peugeot gamının en iyi ürünlerinin açık ismi Blue Lion
Peugeot stratejisinin temel ekseninde yer alan CO2 salımlarının azaltılması, Blue Lion logosunu taşıyan ürünlerde somutlaştırılıyor. Bu logo ile her gam ve enerji düzeyinde çevreye saygı yönünden en performanslı modeller tanımlanıyor. Fuardaki Peugeot standında, bu logoyu taşıyan altı model teşhir ediliyor: 107 Urban Move, 103 g/km CO2, 206+ Urban Move, 110 g/km CO2, 207 Premium, 99 g/km CO2, 3008 Premium Pack, 130 g/km CO2, 5008 Premium Pack, 135 g/km CO2, 308 Féline, 114 g/km CO2.

Şehir içinde yeni ulaşım alanları ve yeni bir global ulaşım yaklaşımı
HR1 ile Peugeot şehir modeli, coupe ve SUV… dünyalarını bir araya getiriyor. Şehirli, farklı ve yenilikçi HR1 aktif, tasarım ve teknoloji tutkunu genç şehirli kitlenin beğenisini kazanmaya yönelik olarak tasarlandı. HR1, yepyeni bir sürüş deneyimi sunmak üzere, hyper-bağlantı, modülerlik ve adaptasyon kabiliyeti anlamında yeni trendlerden esinleniyor. Kapılarının orijinal açılış kinematiği inanılmaz şekilde yenilikçi ve modüler bir iç mekana erişimi, biniş ve inişleri kolaylaştırıyor.

BB1 şehir içindeki ulaşım ihtiyaçlarına görülmemiş bir cevap getirmek amacıyla geleneksel kuralları altüst ediyor. 2,50 metrelik, 4 koltuklu, sıfır salımlı konsept araç BB1, bir yandan çevreye saygılı kalırken, aynı zamanda mimari, stil, iç tasarım, sürüş keyfi, veri iletimi vb. tüm boyutlarıyla otomobilin yeniden keşfedilmesini sağlıyor.

Mu by Peugeot ile herkese bir otomobil yetkili satıcısından veya Peugeot Scooters’den otomobil, fakat aynı zamanda scooter, bisiklet, elektrik motorlu bisiklet ve hatta aksesuar çeşitleri kiralama olanağı sunulacak (çocuk koltukları, tavan bagajı…). Bu yenilikçi ulaşım hizmeti 2010 yılından itibaren uygulama aşamasına girdi. Paris’ten sonra, Berlin, Madrid, Milano ve geçtiğimiz günlerde Anvers, Bristol, Brüksel ve Londra gibi farklı 7 Avrupa kentinde de hayata geçirilen Mu hizmetler ağının yaygınlaştırılma hızı her geçen gün arttırılıyor. Paris Otomobil Fuarı’ndan itibaren, Mu sisteminde on-line veya iPhone ile rezervasyon hizmeti de sunulacak.
Peugeot on-line yardım hizmetlerini 10 Avrupa ülkesinde sunuyor. Peugeot Connect üç farklı hizmetten oluşuyor : Peugeot Connect SOS acil yardım, Peugeot Connect Assistance yol yardımı ve Peugeot Connect Fleet filo işletim sistemi.

Peugeot Scooters: Yepyeni elektrikli sürüş deneyimi.
Fuardaki standında, Avrupa’nın alanında en büyük dördüncü üreticisi, iki tekerlekli motorlu taşıtlarda dünyanın en eski markası ve elektrikli scooter’un öncüsü Peugeot Scooters, 2011 başında sunacağı E-Vivacity adlı yeni biri elektrikli scooter ile E-Satelis isimli bir konsepti tanıtıyor.

Peugeot bisikletlerinin güçlü geri dönüşü
Peugeot bisikletleri, yeni bir ürün gamı ve Avrupa’nın en büyük bisiklet üreticisi Cycleurope ile dünya çapındaki işbirliği sayesinde bisiklet dünyasına daha da güçlenerek geri dönüyor. Tamamen yenilenen ürün gamı ve yaygın ve uzman satış ve satış sonrası servis ağı ile iddialı hedeflerine ulaşmayı amaçlıyor.

Peugeot Sport
Çok gizli 90X’in çıkışı öncesinde, son yılı için 24 Heures du Mans 2009 yarışının galibi 908 HDi FAP de stand üzerinde yer alıyor. Araç, yeni bir dayanıklılık şampiyonasına katılıyor: Intercontinental Le Mans Cup (2011’de, 24 Heures du Mans’ın da aralarında olduğu 7 yarış). Öte yandan, 908 HDi FAP, 5 – 7 Kasım 2010 tarihleri arasında Çin’de ilk defa Zhuhai Pisti’nde yarışacak. Peugeot Sport, müşteriye dönük pist ve ralli yarış araçlarını geliştirmeyi sürdürüyor : 207 Super 2000, Spider THP, 207 RC.
Paris’te coşku ve heyecan açısından Peugeot ile zengin bir buluşma
Peugeot standında, yeni coupe spor model RCZ mat siyah sınırlı seri Asphalt ve aynı zamanda Siyah İnci ve Haria Grisi renkleriyle sunuluyor. Keyif modelleri alanında, ziyaretçilerin 200 hp gücündeki yeni 308 GTi 1.6 l THP, aynı motor seçeneğine sahip 308 CC Féline ve siyah inci rengiyle son derece şık ve akıcı 3.0 l HDi motorlu coupe 407 GT ile tanışma olanakları oluyor.
Peugeot, Paris Otomobil Fuarı’nda ürün gamının tamamını tanıtıyor. Crossover 3008, tek hacimli kompakt 5008, Bipper Tepee, Partner Tepee, 4007 ve 207 ve 308 SW. Herkes markanın tarihindeki önemli anları yeniden yaşamak ve Peugeot DNA’sını ve tarihini oluşturan güçlü ürünleri keşfetmek için Peugeot’nun 200. yıl “köprüsünden” geçebiliyor. Ayrıca, Peugeot butik ziyaretçilerin beğenisine maketler, değirmenler, giysiler, vs. sunuyor.