300 bininci Freelander 2

 300 bininci Freelander 2


Land Rover çalışanları, Merseyside Halewood tesislerinde 300.000. Land Rover Freelander 2’nin üretimini kutladılar. Halewood Tesisleri’ndeki Freelander 2 üretimi Ekim 2006’da başladı ve bu hafta başında fabrikanın 300.000’inci Freelander 2 ürünü hattan indirildi. 2.2 litrelik dizel motora sahip Barolo Black tipindeki araç, markanın en hızlı büyüyen pazarlarından biri olan Brezilya’da bir müşteri için üretildi. Brezilya’da da önde gelen SUV markası olan Land Rover bu ülkede yaklaşık yüzde 40 pazar payına sahip.

52.000 Freelander 2 satıldı
Halewood Tesisleri Müdürü Richard Else konuyla ilgili şunları söyledi: “Halewood ekibini bu harika kilometre taşına ulaşmaları ve aynı zamanda Range Rover Evoque modelinin lansman döneminde Freelander 2’nin en üstün kalite standartlarını korudukları için kutluyorum. Freelander, geçen yıl Land Rover’ın en çok satan modeli oldu ve dünya çapında toplam 52.000 adet perakende satış gerçekleştirildi.”

Premium kompakt SUV sınıfının en belirgin oyuncularından olan ve sahip olduğu Terrain Response, Eğim İniş Kontrolu gibi patentli Land Rover özellikleri ve modern tasarım çizgisi ile şehirli bir görünüme sahip Freelander 2, Türkiye’de dizel versiyonun yanısıra 240 HP güç üreten yeni 2.0 Si4 motor seçeneği ile de satılıyor. Birinci sınıf bir sedan araçtan beklenilen rafineliği, asfaltta ve arazide benzersiz bir sürüş zevkini çeviren Freelander 2, satışa sunulduğu günden bu yana tüm dünyada aldığı 30’un üzerindeki ödül ile standartları belirlemeyi sürdürüyor.
Freelander 2 2.0 Si4, iki farklı donanım paketi seçeneğiyle (Premium XS ve HSE) Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda 57.000€’dan başlayan anahtar teslim fiyatla satışa sunuluyor.

Halewood’un 50 Yılı:
İngitere’deki Halewood Tesisleri motorlu araç üretimi ve montajı alanındaki faaliyetlerinin 50. yılını kutluyor. Tesis 1962 yılında Liverpool havalimanı yakınlarındaki bir hangarda inşa edilmiş ve ilk işçiler çalışmalarına başlamışlardı. İlk araç Mart 1963’te üretim hattından indirilmişti.