40. İTO İstanbul Rallisi haftasonu koşulacak

 40. İTO İstanbul Rallisi haftasonu koşulacak

reklam
Tucson reklamı

2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4. yarışı olan 40. İTO İstanbul Rallisi, ISOK (İstanbul Otomobil Sporları Kulübü) tarafından 6-7 Temmuz 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek. İstanbul Ticaret Odası ana sponsorluğunda Budget, Otokoç 2. El, Ford Otosan, ViaPort Marina, Intercity İstanbul Park, Sardunya, Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu, Fora Araç Takip Sistemleri, Auto Club, Power FM, Tuzla Belediyesi ve Spor Toto tarafından desteklenen organizasyon İstanbul Anadolu yakasında koşulacak. Aynı zamanda Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve Zafer Vatansever Ralli Kupası’na da puan veren İstanbul Rallisi’ne 54 araç ve 108 sporcu katılacak ve 6 Temmuz Cumartesi günü saat 12.30’da ViaPort Marina’dan verilecek seremoni startının ardından ekipler Şile İlçesi’ne bağlı Ballıca, Göçbeyli, Oruçoğlu ve Bıçkıdere köyleri çevresindeki toprak parkuru geçerek 107,19’u özel etap olmak üzere toplamda 238,73 kilometreyi geride bırakacaklar.

reklam
Lassa reklamı

6 Temmuz Cumartesi günü saat 13.30’da servis alanından çıkacak olan ekipler ilk gün, dördü özel etap ve biri seyirci etabı olmak üzere 5 etap koşacaklar. Saat 17.35’te Intercity İstanbul Park’taki SSS İPOP seyirci etabının ardından ekipler ilk günü 126,55 km’yi tamamlamış olarak araçlarını kapalı parka çekecekler.

Yarışın ikinci ve son günü olan 7 Temmuz Pazar günü ise toplamda 112,18 km geçecek olan ekipler ilk kısımda 2, ikinci kısımda da 3 özel etabı geçecekler. İlk etap için saat 10.20’de servis alanından hareket edecek olan araçlar, 53,79 km’lik 5 özel etabı tamamlayacaklar. Rallinin son etabında genel klasman ve sınıflarında ilk üçe girerek şampiyonaya puan taşımak için kozlarını paylaşan ekipler, saat 15.45’ten itibaren Intercity İstanbul Park’taki finiş podyumunda İTO İstanbul Rallisi’ni noktalayacaklar.