Yeni 208

964 adet Ferrari’den aynı anda pist geçişi

 964 adet Ferrari’den aynı anda pist geçişi


Ferrari, İngiltere’de Silverstone Pisti’nde düzenlenen Ferrari Racing Days etkinliği kapsamında 964 adet Ferrari’yle aynı anda pist geçişi yaparak kendi dünya rekorunu kırdı. Daha önce Japonya’da Fuji Pisti’nde 490 adet Ferrari’yle aynı anda pist geçişi yapan İtalyan otomobil üreticisi, Ferrari F1 Scuderia pilotu Felipe Massa’nın kullandığı 458 Spider önderliğinde 964 adet Ferrari’yle pist geçişini tamamlayarak renkli bir etkinliğe imza attı. Guinness Dünya Rekorları Komisyonu huzuruna çıkarılması için gerekli olan tüm koşulları yerine getiren Ferrari, Silverstone Pisti etkinliğe katılan her Ferrari için İngiliz otomotiv sanayisi çalışanlarını ve ailelerini destekleyen bir yardım vakfı olan BEN’e de 5’er sterlin bağışta bulundu.


F1 Clienti programlarında yer alan sürücülere özel koç olarak etkinliğe katılan Marc Gene de geçitte yer alan isimler arasında dikkat çekerken, katılımcılar ve seyirciler Maranellolu marka tarafından üretilen gelmiş geçmiş en güçlü yol spor otomobil olan F12 Berlinetta da dahil olmak üzere tüm Ferrari modellerini yakından görme şansını buldu. Rekor denemesine katılan Felipe Massa ise “964 aracın önünde olmak gerçekten unutulmaz bir deneyimdi. Tüm Şahlanan At hayranları için emsalsiz bir görüntü oluşturan bu kadar çok sayıda aracı tek bir yarış pisti üzerinde bir araya getiren böylesi özel bir etkinlikte yer almak benim için büyük bir onurdu” açıklamasını yaptı.


15–16 Eylül tarihlerinde Silverstone Pisti’nde düzenlenen Ferrari Racing Günleri, Birleşik Krallık’taki Ferrari severlerinin, Ferrari Challenge Trofeo Pirelli ve Ferrari Club Challenge, Pirelli Ferrari Open’dan alınan bir yarış programı ile birlikte pist üzerinde ultra özel FXX ve 599XX gelişim araçlarını ve F1 Clienti departmanından tarihi Ferrari F1 araçlarını görme şansını buldukları tek araç yarışı etkinliği özelliklerini taşıyor.