Yeni 208

Alfa Romeo 33 Stradale’ye “Design Trophy” ödülü

 Alfa Romeo 33 Stradale’ye “Design Trophy” ödülü

Alfa Romeonun süper otomobili 33 Stradale, Automobile Magazine (L’Automobile Magazine)tarafından verilen “Design TrophyTasarım Ödülünün bu yılki sahibi oldu.

Alfa Romeo’nun büyüleyici yeni süper spor otomobili 33 Stradale, “Tasarım” kategorisinin zirvesine, okuyucuların posta yoluyla ve derginin web sitesi üzerinden kullandıkları oylarla yerleşti.

Alfa Romeo’nun yeni süper spor otomobili 33 Stradale, Automobile Magazine tarafından kırk yılı aşkın süredir verilen “Design Trophy” Tasarım Ödülünün sahibi oldu. Bu ödül, hayal etme cesaretiyle tasarlanan özel yapım süper spor otomobilin güzelliğini tescil etti.

Automobile Magazinein ekibi Tasarım, Araç İnovasyonu, Sportif Görünüm, Tutku, ve Ticari Dinamizm gibi farklı kategorilerin her biri için üç aday belirledi. Okuyucular ise posta yoluyla veya derginin web sitesi üzerinden oy kullandılar. Tasarım kategorisinde Alfa Romeo 33 Stradale açık ara ilksırada yer aldı. Bu ödülden tam 11 yıl önce; 2013 yılında Coup de Coeur Trophyyi (İlk Görüşte Aşk Ödülü) Alfa Romeo 4C kazanmıştı. Prestijli ödülün bu yılki sahibi olan 33 Stradale kendisiniİtalyan, Sportif ve Kırmızı olarak tanımlayan Alfa Romeo’nun yeni süper spor otomobil ile de duygulara hitap etmeye devam ettiğini yansıtıyor.

Tipo 33’ün mirasını taşıyan büyüleyici süper spor otomobil: 33 Stradale

Tüm zamanların en güzel otomobillerinden biri olarak tanımlanan 1960ların ikonu ve motor sporlarında dünya çapında ün kazanmış Tipo 33’ten ilham alanAlfa Romeo 33 Stradale, otomobilin güzelliğini, yeni tasarım diliyle zenginleştirdi. Alfa Romeonun “Gerekli Güzellik” olarak tanımladığı tarzın yansıması olarak dış tasarımda aracın oranları ve hacimler yüzeylerdeki mükemmel dengeyi yansıtıyor. 33 Stradale’nin kabiniçi ise sürüş deneyimini en üst düzeye çıkarmak amacıyla tasarlanmış olması ve minimalistyaklaşımıyla dikkat çekiyor. Süper spor aracın kokpiti, dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirecek şekilde geliştirilmiş olmasının yanında; her ayrıntı, 1967 model 33 Stradalenin estetik ve teknik mirasını koruyor ve böylelikle kullanıcısına benzersiz bir ortam yaratıyor.

Alfa Romeo, 33 adet üretilen ve tamamı satılmış olan heyecan verici 33 Stradale ile sınırlı üretimin (Fuoriserie) özel dünyasına geri dönüyor. Ünlü selefiTipo 33’ün üretilmesindeki aynı cesaret ve vizyonla yola çıkan Alfa Romeo, 33 Stradaleyi tasarlarken, güzellik ve teknolojinin mükemmel birleşimiyle gerçek bir sanat eseri yaratmak amacıyla yola çıktı. Seçkin hayran kitlesine en heyecan verici sürüş deneyimini ve bir ikonun ölümsüz cazibesini sunan Alfa Romeo,Carrozzeria Touring Superleggeranın el işçiliğiyle hayata geçen 33 Stradale’yi, her ayrıntısına gösterilen yoğun ilgi ve yüksek kaliteyle üretiyor.