Yeni 208 Advertisement

Amerikan orijinli İtalyan: Lancia Voyager Türkiye’de

 Amerikan orijinli İtalyan: Lancia Voyager Türkiye’de


Fiat Auto’nun Chrysler Group ile giriştiği ürün paylaşımı/entegrasyonu kapsamında ‘yaratılan’ modellerden biri olan Lancia Voyager, Türkiye’de de satışa sunuldu. MPV sınıfının öncüsü olarak dikkat çeken ve 27 yılda dünya çapında 30 milyon adetten fazla satılan Chrysler Voyager’ın Avrupa pazarlarında yollara çıkmaya başlayan Lancia markalı versiyonu, ülkemizde 163 HP’lik 2.8 litrelik dizel motor ve 6 ileri otomatik şanzıman kombinasyonuyla tercih edilebiliyor.

89.300 Euro’luk satış fiyatına sahip Lancia Voyager, Avrupalı kullanıcıların alışmadığı boyutlarda olmasına karşın oldukça kullanışlı ve keyifli bir van. Lancia için özel tasarlanmışy eni ızgara ve ön/arka tampon tasarımı, LED ışık teknolojisini kullanan arka aydınlatma grubu ve elektrikli kapılarıyla dikkat çeken aracın en önemli özelliği kendisini iç mekân sihirbazı yapan kabin özellikleri. Lancia Voyager’ın zengin standart donanımları arasında 6 hava yastığından 40 GB’lik hard diske ve navigasyona, Stow N’Go koltuk sisteminden geri görüş kamerası ve 3 bölgeli tam otomatik klimaya kadar birçok ekipman yer alıyor. Chrysler tarafından patenti alınan Stow N’Go sistemi, Lancia Voyager’a kabin içinde pratik VIP konforu sağlayan en önemli unsurların başında geliyor. Tabana katlanabilen iki koltuk sırası ve koltuklar dik durumdayken kullanılabilecek pratik saklama kabinlerinden meydana gelen sistem sayesinde ikinci ve üçüncü sıradaki koltuklar (60/40 ayrılabilirler), başlıkları kaldırmaya gerek olmadan basit hareketlerle eğilebilir ve tabanla bütünleşecek şekilde katlanabiliyor. Bu şekilde bagajların ve özellikle büyük yer kaplayan cisimlerin taşınması için gereken yüzey elde edilirken kolaylıkla bir yükleme alanı elde edilebiliyor.

Hem Dizel Hem Otomatik Lancia Voyager!
Türkiye’de 2.8 litrelik 163 HP güç üreten motor ve 6 ileri otomatik şanzıman kombinasyonuyla satışına başlanan Lancia Voyager, sadece önden çekişli olarak müşterilerin beğenisine sunuluyor. 0-100 km/s hızlanmasını 11.9 sn’de tamamlayan ve 193 km/s’lik maksimum hıza erişebilen Lancia Voyager, 100 km’de ortalama 7.9 litre yakıt tüketiyor.