Aslan’ın SW geleneği sürüyor

 Aslan’ın SW geleneği sürüyor
Reklam

PEUGEOT, geçtiğimiz günlerde özgün bir silüete sahip yeni 308 SW modelini tanıttı. Tasarımı, kendine has tarzı ve teknolojisiyle gelen yeni 308 SW, station wagon kullanıcılarının beklentilerini karşılayabilecek özelliklere sahip. PEUGEOT 308 SW’nin marka tarihi içerisinde önemli bir rolü daha var. Yeni 308 SW aynı zamanda markanın 70 yılı aşkın köklü station wagon geleneğini de sürdürüyor. 1949 yılında tanıtılan ve markanın ilk station wagonu olan 203 SW’den günümüze, PEUGEOT markası station wagon modellerini kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor.

Platform ve mimari olarak dayandığı 308 Hatchback gibi oldukça dikkat çekici tasarıma sahip. Fransız üretici 308 SW’nin dingil mesafesini, hatchback modele göre 55 mm uzatmış. Bu boyut değişikliği, arka koltuk yolcularına daha fazla alan sağlarken büyük de bir bagaj kapasitesi kazandırmış. Otomobilin 608 litre bagaj hacmi arka koltukların katlanmasıyla 1.634 litreye kadar ulaşırken, yanlardaki kumandalar ile doğrudan bagajdan katlanan üç parça arka koltuklarıyla pratik bir yapı sunuyor. 

Yeni 308 SW, 10 inçlik 3 boyutlu dijital bir gösterge paneli ve yeni i-Connect® Advanced ile yenilikçi 10 inçlik yüksek çözünürlüklü merkezi dokunmatik ekran ile yollara çıkıyor. Tamamen konfigüre edilebilir i-toggle butonlar fiziki kumandaların yerini alıyor. 180 HP ve 225 HP’lik iki adet şarj edilebilir hibrit de dahil olmak üzere farklı motor seçenekleri ile sunulacak olan Yeni 308 SW önümüzdeki yılın başlarında satışa çıkacak.