Audi Q3 bayilerde

 Audi Q3 bayilerde

Audi’nin her türlü yol koşulunda en üst seviyede kullanışlılık sunan sportif, verimli ve çok yönlü SUV modeli Audi Q3 showroomlarda. İlk planda, 2.0 litre TDI 177 HP quattro S Tronic seçeneğiyle satışa sunulan Q3, 55.560 Euro’dan başlayan fiyatlarla alınabiliyor.
Audi Q3, coupé’leri anımsatan tasarım çizgileriyle, otomobilin sportif karakterini ifade ediyor. Opsiyonel sunulan xenon plus farlar, LED arka aydınlatma grubu ve yine LED gündüz farlarıyla ile birlikte Q3’ün sportif görünümü iyice vurgulanıyor.

reklam

Düz D-sütunları ve alçak tavan çizgisi, Audi Q3’ün dinamik görüntüsünün güçlü bir şekilde ortaya çıkmasını sağlıyor. Audi Q3’te ayrıca, dış tasarımda farklılık yaratmak isteyen müşteriler siyah, antrasit veya gövde rengi parçalarını da ilave olarak alabiliyorlar.

Audi Q3’ün güvenli ve sessiz yolcu bölümü ultra yüksek sağlamlığa sahip çelikten oluşuyor. Hem motor kaputu hem de bagaj kapağı alüminyumdan yapılmış Q3’te, Audi’nin diğer Q modellerinde olduğu gibi, bölünmemiş arka aydınlatma grubu, sütunları saran bagaj kapağında birleşiyor. Rüzgar direnç katsayısı 0.32 olan ve 4385 milimetre uzunluğa, 1831 milimetre genişliğe sahip bu kompakt SUV’nin yüksekliği ise 1590 milimetre.

reklam
Advertisement

Kabininde beş yolcunun tamamı için oldukça geniş bir alan sunan Q3, hem ergonomik özellikler hem de işçilik açısından yeni standartlar belirliyor. İç mekânda yer alan zengin malzeme ve renk seçenekleri müşterilere kendi kişisel tarzlarını sunmaları için sayısız olanak sağlıyor.

Audi Q3’ün 460 litrelik bagajı, arka koltukların katlanmasıyla birlikte 1365 litreye çıkarılabiliyor. Tavan rayının standart olarak sunulduğu Q3’de bagaj bölümü paketi ve uzunlamasına yükleme aralığı gibi pek çok faydalı seçenek, günlük kullanımda daha da kullanışlı ve çok yönlü olmasını sağlıyor.

İlk etapta sadece 2.0 TDI motor
Audi Q3, Türkiye’de 2.0 TDI motor seçeneğiyle sunuluyor. 177 HP’lik güç ve 380 Nm maksimum tork üreten motor, aracı 8.2 saniyede 100 km/s hıza ulaştırıyor. Maksimum hızıysa 212 km/s. 100 km’de ortalama 5.9 lt yakıt tüketen bu dizel Q3’ün ortalama CO2 emisyonu ise 156g/km. Çift kavramalı şanzıman S tronic’in quattro sürekli dört tekerlekten çekiş sistemiyle birleştirildiği Q3’teki ultra-kompakt ve hızlı vites değiştiren çift kavramalı şanzıman, direksiyondan tiptronik kumandalar opsiyonel olarak alınabiliyor.

Dört bağlantılı arka süspansiyon, elektromekanik direksiyon ve boyutları 16 ila 19 inç arasında değişen jantlarıyla öne çıkan Q3’ün şasisi iyi bir tasarım ürünü. Elektromekanik park freni ve yokuş kalkış desteğinin standart olarak sunulduğu Q3’de önümüzdeki tarihlerde opsiyonel olarak yokuş iniş desteği de sunulacak. Opsiyonel olarak sunulan Audi drive select sürücünün, opsiyonel olarak alınabilen uyarlanabilir süspansiyonlar gibi çeşitli teknoloji modüllerini kişisel sürüş tarzına uyacak şekilde dört aşamada ayarlamasına olanak vermektedir.

Zengin konfor ve donanım özellikleri
Audi Q3, Radio Chorus, klima ve kapsamlı koruma sistemleri paketini içeren donanım listesiyle geliyor. Audi, Xenon plus farlar için uyarlanabilir far sistemi, uzun far asistanı, panoramik cam tavan, LED iç aydınlatma paketi ve elektrikli ayarlanabilen ön koltuklar gibi doğrudan lüks sınıftan alınan isteğe bağlı donanım seçeneklerini de sunuyor.

Sürücü destek sistemleri yelpazesi, kompakt SUV sınıfını yeniden tanımlıyor. Park asistanı, sürücünün sadece fren ve gazı kullanarak, aracın kendi kendine manevra yaparak park etmesine olanak tanıyor. Sistem ayrıca aracın yanındaki engelleri tespit ederek sürücüyü uyarıyor. Audi Q3’teki Audi side assist şerit değiştirmeye yardımcı olurken, Audi Aktif lane assist ise aracın kontrolsüz şekilde şerit değiştirmesini önlemek için küçük direksiyon müdahaleleri yapıyor.

Audi, kapsamlı bir modüler bilgi-eğlence sistemi serisi sunuyor. Seçeneklerin en üstünde, 7.0 inçlik katlanır renkli ekranlı yüksek çözünürlüklü 3D grafiklerini görüntüleyen navigasyon sistemi MMI navigasyon plus bulunuyor. Araçtaki opsiyonel Bose surround ses sistemi ise, 14 hoparlöre 465 watt güç aktarıyor.

Audi connect başlığı altında yakında sunulacak olan WLAN kablosuz erişim alanı (WLAN hotspot) ile eşleştirilen Bluetooth çevrim içi araç telefonu, Q3’ün internete bağlanabilmesini sağlıyor.