Beşiktaş’ın göğüs sponsoru Toyota

 Beşiktaş’ın göğüs sponsoru Toyota

Beşiktaş, Toyota ile 3 yıllık forma göğüs sponsorluk sözleşmesi imzaladı. BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde gerçekleştirilen törende Beşiktaş başkanı Yıldırım Demirören ile Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt 3 yıllık sponsorluk sözleşmesini imzaladılar. Beşiktaş’ın ana sponsoru Yıldız Holding ise Beşiktaş formasının önünde Cola Turka markası ile kullandığı reklam alanı hakkını devrederken önümüzdeki sezonda Ülker markasıyla Beşiktaş formasının sırtında yer alacak.

İmza töreninde konuşan Yıldırım Demirören, ”Kendilerine teşekkür ediyorum. Sponsorluk çok önemli. Onları başımızın üstünde taşımak lazım. Bu anlaşmada bize yardımcı olan Yıldız Holding’e de teşekkür ediyorum. Formada önden arkaya geçmeyi kabul ettiler. Ülker bizimle devam ediyor. Kendilerini basketbola da bekliyoruz” diye konuştu.

Amatör branşlara destek olmak amacıyla sponsor arayışlarını sürdürdüklerini kaydeden Başkan Demirören, ”Yıldız Holding’in çekilmesinden vazgeçmesini umuyoruz. Basketbola yatırımlar yapılacak. Tüm amatör branşlara sponsorluk için arayışlarımız sürüyor” dedi.

Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, geçtiğimiz yıl itibariyle otomobil satan firma olarak Beşiktaş’a sponsor olduklarını ifade etti.

Bundan dolayı mutlu olduklarını vurgulayan Bozkurt, şöyle konuştu: ”Anlaşmanın hem Türk futboluna, hem Beşiktaş’a hayırlı olmasını diliyoruz. Toyota olarak geçtiğimiz yıllarda Valencia’ya sponsor olmuştuk. O yıl Valencia UEFA Kupası’nı, ardından Süper Kupa’yı kazandı. Ümit ediyorum bu sponsorluk Beşiktaş’a uğur getirir ve bu takımımız da Avrupa’da kupayı alıp ülkemize getirir.”

Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker de törene katıldı ve Beşiktaş’a desteklerinin devam ettiğini söyledi.

Şeker, firma olarak hem futbola, hem de basketbola uzun süreli anlaşmalarla destek verdiklerini dile getirdi. Galatasaray ve Beşiktaş kulüplerinde basketbolda yenilememe kararı aldıklarını kaydeden Şeker, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Futbolda 2013 yılında 5 kulübümüzle sözleşmemiz bitene kadar devam edecek. Cola Turka olarak Beşiktaş Kulübü’nde forma önünde yer alıyorduk. Stratejilerimiz gereğince forma arkalarında bütün kulüplerde görünmeyi arzu ediyorduk. Kulübümüzden gelen istekle başka isimlerin yer almasını arzu ediyoruz. Beşiktaş’ın ana sponsoru olarak yine yer alacağız. Cola Turka futbola yatırıma devam edecek. Formanın önünden çekiliyoruz, ama sahalardan çekilmiyoruz.”