BMW May Fest başladı

 BMW May Fest başladı


BMW’nin ilk olarak 2011 Mayıs ayında başlatmış olduğu ve 2012 yılında da devam edecek olan May Fest satış fırsatları ve eğlenceli showroom aktiviteleri başladı.Yeni donanım paketlerinin sunulduğu May Fest’de sınırlı sayıda otomobil için avantajlar ve satış sonrası fırsatları sunuluyor. Ayrıca happy hour etkinlikleri, workshoplar ve pek çok sürpriz hediyeli test sürüşleri BMW showroom ziyaretçilerini bekliyor.

May Fest’e özel BMW 1 Serisi Special Edition
Sadece May Fest için üretilen sınırlı sayıdaki BMW 1 Serisi Special Edition, Bi-xenon farlar, far yıkama, alüminyum alaşımlı jantlar, güneş korumalı koyu renk arka camlar, USB girişi, bluetooth gibi özellikleri standart olarak sunuyor. Ayrıca çok fonksiyonlu deri direksiyon, ön kol dayama, arka park sensörü, çift bölgeli otomatik klima ve 800X400 pixel çözünürlüğe sahip 6.5 inç boyutundaki renkli bilgi ekranı zengin standart donanımlar arasında yer alıyor.

2012 May Fest süresince Special Edition BMW 1 Serisi alan herkese BMW Service Inclusive Ultimate paketi hediye ediliyor. Bu kapsamlı servis paketi sayesinde 3 yıl/60.000 km’ye kadar otomobilin periyodik bakımları ücretsiz olarak yapılıyor, ayrıca üretici garantisine ilave olarak 1 yıl mekanik onarım garantisi sunuluyor.

BMW 116i Special Edition, 1.6 litrelik Twinpower Turbo motoru ile ortalamada sadece 5.6 litre yakıt tüketerek segmentindeki tek arkadan itişli otomobil olma ayrıcalığını ve sürüş keyfini ekonomik olarak yaşatıyor. 8 ileri şanzımanı, joystick vitesi ve 136 HP’lik seri motoru ile 0-100 km/sa hızlanmasını 9 saniyede tamamlıyor.

May Fest’e özel BMW 5 Serisi Siver Edition
BMW 5 Serisi’de May Fest süresince yepyeni bir donanım paketi ile sunuluyor. Silver Edition olarak adlandırılan bu otomobil isminden de anlaşılacağı gibi sadece metalik gümüş grisi renkte sunuluyor. 18” ebadındaki hafif metal jantları ve güneş korumalı koyu renk arka camları ile dikkat çekici bir dış tasarıma sahip. May Fest süresince sınırlı adetlerde ve EUR 69.900’luk anahtar teslim satış fiyatı ile sunulan BMW 520d Silver Edition, yollarda sıkça görülen otomobillerden farklı bir otomobil kullanmak isteyenler için üretilmiş. BMW 520d, Twinpower Turbo dizel motoru ile 100 km’de ortalama 5.2 lt yakıt tüketimi, 184 HP gücündeki motoru ve 380 Nm torku ile benzersiz bir verimlilik sunuyor.

Ve yeni BMW 320i
Bu sene Şubat ayında lansmanı yapılan Yeni BMW 3 Serisi, Sport Line, Luxury Line ve Modern Line seçenekleri ile sunuluyor. Her zaman performans ve yakıt tüketimini verimli bir şekilde birleştiren Yeni BMW 3 Serisi dizel modeline bir de benzinli model olan BMW 320i eklendi. Yeni BMW 320i, Twinpower Turbo 4 silindirli benzinli motoru, 8 ileri otomatik şanzımanı, Otomatik Start/Stop özelliği ile dizel motorlar kadar tutumlu. 100 km’de ortalama 6 litrenin altındaki tüketimi ile 2.0 litre benzinli bir motordan beklenen tüketim değerlerinin çok altında kalabiliyor. 184 HP üreten bu motor 0-100 km/s hızlanmasını 7.6 saniyede tamamlayarak performanstan da taviz vermiyor.