BMWhite etkinliği Kartalkaya’yı elektriklendirdi

 BMWhite etkinliği Kartalkaya’yı elektriklendirdi
Reklam

Borusan Otomotiv’in temsilcisi olduğu BMW, 21-23 Ocak tarihlerinde Türkiye’nin gözde kış tatili merkezi Kartalkaya – Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort’ta kışa merhaba partisi düzenledi. Ünlü modacı Arzu Kaprol ve cemiyet hayatının sevilen ismi Pınar Hotiç’in sohbetiyle birlikte davetlilerin keyifli vakit geçirmesine katkı sağlanan BMWhite hafta sonu etkinliğinde kayakseverler ayrıca BMW’nin tamamen elektrikli modeli Yeni BMW iX’i de deneyimleme fırsatı buldu.

reklam
Skoda Superb

reklam

Hayatın içinde sürdürülebilirlik

Çağımızın en önemli konularından sürdürülebilirliği günlük yaşantılarımıza nasıl yansıtabiliriz temalı sohbetlerle renklenen BMWhite etkinliğinde ünlü modacı Arzu Kaprol sürdürülebilir moda ve giyim üzerine farklı bir perspektif sunarken Pınar Hotiç ise sürdürülebilir sağlıklı bir yaşamın püf noktalarını katılımcılarla paylaştı. Ayrıca, MG International Fragrance Company’nin gerçekleştirdiği otomobil kokusu yapım atölyesinde katılımcılar keyifli zaman geçirdi.

BMW’nin elektrikli ve yüksek teknolojiye sahip modelleri içinde amiral gemisi olarak nitelendirilen BMW iX‘in kar üzerinde test edildiği ve Yeni BMW iX3 ile birlikte sergilendiği etkinlikte BMW, MINI, BMW Motorrad Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Can Mete Paker, Borusan Otomotiv’in elektrifikasyon yolculuğunun 2012 yılında tamamen elektrikli BMW i3 modeliyle başladığını belirterek, “Geçen 10 yılda sürdürülebilirliği bir kavramdan ziyade marka anlayışımızın temeline aldık. Global üreticimiz BMW Group, 2050 yılına kadar tamamen iklim nötr üretime geçmeyi, yani hammadde temininden tedarik zincirine, montajdan geri dönüşüme kadar tüm üretim süreçlerinde sıfır karbon salımını hedefliyor. Özellikle döngüsel ekonomi prensiplerine ve ikincil malzemelerin kullanımına odaklanan BMW, otomobillerimizi yaklaşık %30 oranında geri dönüştürülmüş ve yeniden kullanıma kazandırılan malzemelerden üretiyor. Bu oranın kademeli olarak %50 seviyesine çıkartılması hedefleniyor.” dedi.