Yeni 208 Advertisement

BOM tam gaz

 BOM tam gaz

Brno

Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), 3 sezondur takip ettiği İtalya 3H Endurance Champions Cup’ın 2017 sezonunun ikinci yarışında, Çek Cumhuriyeti Brno pistinde Genel Kasman 2.’si oldu. Bu başarısı ile kupadaki Genel Klasman 2.’liğini de korumuş olan BOM takımı, şampiyonada üst üste 11. podyum derecesini de elde etmiş oldu.

11 Haziran pazar günü Çek Cumhuriyeti Brno pistinde gerçekleşen yarış, cumartesi günü yapılan test ve sıralama seansları ile başladı. Özellikle cumartesi günü yağan yağmur ve değişken hava koşulları tüm ekipler için zorlayıcı oldu. Sert fren noktaları ve sürekli yön değiştirerek devam eden virajları ile lastikleri son derece zorlayan Brno pistinde BOM ekibi, otomobilleri BMW Z4 GT3’ün süspansiyon ayarları ile ilgili yoğun bir çalışma yapsa da, özellikle ön lastiklerin aşırı ısınması ve yıpranması yarış boyunca mücadele edilen en büyük zorluk oldu.

BrnoTeam

Brno’da milli sporcuları İbrahim Okyay, Aytaç Biter ve Kaan Gürgenç ile yarışan BOM, sıralama turlarında elde edilen derece ile 4. sıradan start alma hakkını kazandı. Yarışta iyi bir start alarak ilk viraj sonunda liderliğe yükselen BOM takımı, 22 tur boyunca liderliğini korudu. Piste kazanmak için çıkan ekip, bu yarışta genel klasman 2.’si olarak finişe ulaştı. Sezonun bir sonraki ayağı İtalya-Misano pistinde 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek gece yarışı olacak.

Yarış sonrasında takım pilotları: ‘’Borusan Otomotiv Motorsport olarak, Shell’in en iyi performans yakıtı olan Shell V-Power Nitro+’ı  ve Pureplus Teknolojisi ile geliştirilen Shell Helix Ultra motor yağlarını tercih ediyoruz. Shell V-Power Nitro+  motor parçalarındaki sürtünmeyi azaltarak tekerleklere daha fazla güç iletebiliyor ve yarış pistindeki başarımıza katkı sağlıyor’’ dediler.

 

İtalya 3H Endurance Champions Cup Yarış Takvimi

07-08-09 Nisan            Mugello İTALYA

09-10-11 Haziran        Brno ÇEK CUMHURİYETİ

14-15-16 Temmuz       Misano İTALYA

29-30-01 Ekim İmola İTALYA

10-11-12 Kasım           Vallelunga İTALYA