Bridgestone’un Cenevre çıkarması

 Bridgestone’un Cenevre çıkarması

Bridgestone www.e-motoring.com
Bridgestone, Cenevre Otomobil Fuarı’na katılarak, son teknolojiyle geliştirdiği yeni nesil AirFree (havasız), Ologic ve Ecopia lastiklerini beğeniye sundu. Otomobil tutkunlarının merakla beklediği Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’na katılan Bridgestone, 300 m2’lik bir stantta yeni nesil AirFree, Ologic ve Ecopia lastikleri ziyaretçilere tanıtılırken; sürdürülebilir topluma olan bağlılığını da fuar için hazırlanan videolar ile konuklara aktarma fırsatı buldu. Bridgestone, ürünlerinin tasarımı, üretimi ve tüm operasyonel süreçlerinde sürdürülebilirlik kavramının ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptığı paylaşımlarıyla, bu alanda duyarlı olan ziyaretçilerden tam not aldı.

Elektrikli araçlara özel Ologic
Bridgestone tarafından Kasım 2013’te pazara sunulan ve tamamen elektrikli BMW i3 otomobiller için üretilen ‘Ecopia EP500 Ologic’, Bridgestone standının en dikkat çeken ürünüydü. Bridegstone mühendisleri tarafından geliştirilen benzersiz “Ologic” teknolojisi, i3’ün verimliliğini ve performansını tamamlayan bir lastik üretmek amacıyla BMW ile geliştirildi. Ologic lastikler, özellikle ıslak zeminde en üst seviyede yol tutuşu sağlarken, artırılmış aerodinamik özellikleri ve yakıt tasarrufu sağlayan düşük yuvarlanma direnci ile dikkat çekiyor.

Bridgestone www.e-motoring.com
Yenilikçi AirFree konsepti büyük ilgi gördü
Bridgestone standında büyük ilgi gören diğer bir ürün ise 2. nesil “AirFree (havasız) Concept” prototip lastikleriydi. Toyota’nın geleceği yansıtan konsept aracına uygulanan lastikler, geri dönüştürülebilir malzemelerden üretildi. İçerisinde hava bulunmayan bir lastikle yenilikçi bir yaklaşım getiren Bridgestone, yeni prototipin yük taşıma özelliğini arttırarak ve daha düşük yuvarlanma direnci sağlayarak konsepti ticari kullanım için uygun bir modele yakınlaştırmaya çalıştı.

Bridgestone www.e-motoring.com
Katma değerli ‘Premium Lastikler’
Bridgestone standında konsept lastiklerin yanısıra; premium kış ve yaz lastiklerine de yer verdi. Tüm otomobil modellerine ve Avrupa’nın her türlü kış koşulluna uyum sağlayacak şekilde geliştirilen ve ürün testlerinde ilk sıralarda yer alan yeni Blizzak LM001 lamelli kış lastikleri fuarda görücüye çıkarıldı. Azaltılan ağırlığı sayesinde yakıt tasarrufu sağlayan ve CO2 emisyonlarını azaltan Geniş jantlara sahip güçlü arabalara yönelik Blizzak LM-32s ile 4×4 ve SUV’lara yönelik Blizzak LM-80 EVO da tanıtılan kış lastikleri arasında yer aldı. Bridgestone Avrupa Kurumsal ve Marka İletişimi Yöneticisi Jake Rønsholt fuara ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Sürdürülebilirlik, Bridgestone’nin uzun vadeli vizyonunun merkezinde yer alıyor ve bu yıl Cenevre’de, şirketimizin bu alanda gerçekleştirmiş olduğu heyecan verici ilerlemelerden bazılarını sergilemek istedik. AirFree konseptinden yeni EP500’e kadar, geleceğe ve bugüne yönelik sürdürülebilir teknolojileri fuarda sergiledik ve ziyaretçilerden tam not aldık” dedi.