Çinliler güven kazanıyor!

 Çinliler güven kazanıyor!

En baştan beri Çin malları ile ilgili en önemli sorun dayanıklılık oldu. Konu otomobil olunca ise tabii ki dayanıklılığın önüne güvenlik geçti. Özellikle Çinli otomobil markalarının ürettiği araçların kalitesi hep tartışma konusu oldu. Uzun süre Avrupa ülkelerine ithali engellenen araçlar, satılmaya başlandığında da ‘feci sonuçlu’ çarpışma testleriyle hırpalandılar. Özellikle Jiangling Motors Landwind’in ADAC’nin yaptığı çarpışma testi sonucu ‘yürüyen tabut’ olarak nitelenmesine neden olmuştu! Ama geçen zaman zarfında görülüyor ki Çinli markalar da bu işi kapmaya başladı!
Geely’nin C segmentindeki modeli Emgrand EC7, Avrupa otomotiv endüstrisinin nabzını tutan bağımsız değerlendirme kuruluşu Euro NCAP tarafından uygulanan çarpışma testlerinden 4 yıldız aldı. Avrupalı rakiplerine meydan okuyan ve 4 yıldızelde eden Emgrand EC7, EuroNCAP’ten 4 yıldız alan ilk Çin otomobili oldu. Emgrand EC7’nin EuroNCap’ten aldığı 4 yıldız, markanın daha iyi otomobiller üretmek adına durmaksızın çalıştığının ve yapılan yatırımın karşılığını bulduğunun en son kanıtı olarak niteleniyor.
Geely Emgrand EC7, yetişkin yolcu güvenliğinden %75, çocuk yolcu güvenliğinden %80, yaya güvenliğinden %42 ve sürüş güvenliği sisteminden %86 alarak 4 yıldızın sahibi oldu. EuroNCap Genel Sekreteri Michiel van Ratingen konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Geely Emgrand EC7’nin aldığı bu skorlar, Çin otomotiv endüstrisi için adeta bir dönüm noktası niteliğinde. Bu skorlar, Çinli otomobil üreticilerinin daha güvenli araç üretimi konusunda yaptıkları yatırımların nihai bir sonucudur” yorumunu yapıyor.

reklam

Emgrand EC7 modeli, markanın Avrupalı tüketici için Avrupa standartlarında ürettiği ilk otomobil serisi olma özelliğini taşıyor. Bu serinin ilk üyesi olan EC7, sedan ve hatchback gövde tipiyle Türkiye’de Geely’nin sunduğu en güvenli, en performanslı araç olarak öne çıkıyor. 680 lt’lik bagaj kapasitesiyle sınıfındaki en geniş bagaj hacmine sahip olan Emgrand EC7, 4635 mm’lik uzunluğu ile segmentindeki en uzun araç kimliğini taşıyor.

Geely’nin Emgrand EC7 modeli ülkemizde, mekanik, boya ve paslanmazlıkta 5 yıl/150.000 km garanti ile satışa sunuluyor.