Citroën Türkiye’ye yeni pazarlama direktörü

 Citroën Türkiye’ye yeni pazarlama direktörü
Reklam

Stellantis’in Türkiye yapılanmasına yeni isimler katılmaya devam ediyor. Zeynep Durusu’nun Opel Türkiye Pazarlama Direktörlüğüne atanmasının ardından Citroën Pazarlama Direktörlüğü görevine Serdar Akman getirildi. 1 Kasım 2022 itibarıyla Serdar Akman, Citroën Pazarlama Direktörü olarak görevine başladı.

Otomotiv ve mobilite dünyasının en büyük grupları arasında yer alan, geleceğin teknolojilerini adapte etme konusunda kusursuz bir rol üstlenen Stellantis, Türkiye yapılanmasını kuvvetlendirmeye devam ediyor. “2030’a Cesaretle” stratejik plan hedefleriyle büyümesini sürdüren grupta, Zeynep Durusu’nun Opel Türkiye Pazarlama Direktörü olarak atanmasının ardından Citroën Pazarlama Direktörlüğü görevine Serdar Akman getirildi.

Galatasaray Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı mezunu olan Serdar Akman, Stellantis çatısı altında göreve başlamadan önceki son 7 seneyi aşkın süre boyunca Honda Türkiye bünyesinde satışla ilgili çeşitli yöneticilik görevlerinde yer aldı. Kariyerinin önceki dönemlerinde günümüzde artık Stellantis Grubu markalarından olan Peugeot’nun yanı sıra Doğan Gazetecilik gibi şirketlerde de görev yapan Akman, Kasım 2022 tarihi itibarıyla Stellantis Türkiye çatısı altındaki yeni görevine başladı.