Reklam

Citroen’den herkes için elektrikli ulaşım: Ami

 Citroen’den herkes için elektrikli ulaşım: Ami
Reklam

reklam
Reklam

Ardında 100 yıllık köklü bir geçmiş bırakan ve bu süre içerisinde ikonik bir marka haline gelen Citroën, her zaman insanların ulaşım gereksinimlerine çözüm üretme hedefiyle hareket etti. İster ürünleriyle olsun, ister hizmetleriyle Citroën, cesur ve yenilikçi çözümlerle kullanıcıların hayatını kolaylaştırdı. Marka geçmişten gelen bu geleneği tamamen elektrikli Ami – 100% ëlectric ile geleceğe taşıyor. Mart 2019’da Cenevre Otomobil Fuarında Ami One Concept otomobilini tanıtan ve tüketicinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Citroën, sadece bir yıl içinde bu projeyi tamamen elektrikli Ami – 100% ëlectric ile seri üretim aşamasına getirdi. Scooter, bisiklet veya toplu taşıma gibi ulaşım araçlarına etkin bir alternatif ve makul maliyetli bir çözüm, dijital dünyaya yönelik çözümler, şehir merkezlerine kolay erişim ve benzeri özellikleri karşılayan Ami – 100% ëlectric günümüz tüketicisinin şehir içi ulaşım gereksinimine pratik ve çevreci bir yanıt olarak öne çıkıyor. Tamamen elektrikli Ami – 100% ëlectric’in ulaşım dünyasında bir benzeri daha bulunmuyor. Citroën, ulaşımı herkesin erişimine sunma felsefesine uygun olarak benzersiz bir tamamen elektrikli ulaşım deneyimi yarattı.

Kentsel ve kent çevresine yönelik tamamen elektrikli ulaşım aracı Ami – 100% ëlectric, sadece ulaşımı değil, hayatı her anlamda kolaylaştırmayı hedefliyor. Ami – 100% ëlectric bu hedef doğrultusunda müşterilerin çevrimiçi yolculuğunun bir parçasını oluşturuyor. Sadece sürüş özellikleriyle değil, hayatı her anlamda daha akıcı ve daha pratik kılmayı hedefleyen Ami – 100% ëlectric, dijital dünya üzerinden; araç paylaşımı, farklı sürelerde kiralama veya satın alma olsun çeşitli formüllerle kullanıcıların ulaşıma erişimlerini kolaylaştırıyor. Müşterilerin zaman zaman veya düzenli olarak, bireysel, ailesiyle veya arkadaşıyla olan tüm ulaşım ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor. Söz konusu mekanizma tüketim gereksinimleri doğrultusunda uyarlanabiliyor.

reklam

Ami – 100% ëlectric kentsel kullanımı hedefleyen bir ulaşım çözümü. Bu nedenle sadece özgün ve çekici bir görünüme sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda son derece kompakt boyutlarıyla da dikkat çekiyor. 14 inç büyüklüğündeki tekerlekler kullanım ve manevra kolaylığı için köşelere yerleştirilmiş durumda. 2,41 metre uzunluk, 1,39 metre genişlik ve 1,52 metre yükseklik ile boyutlar da kullanım ve manevra kolaylığını destekliyor. 7,20 metrelik dönüş çapı en dar alanlarda bile manevra yapma imkânı sunuyor.

Özgün karakter 100 yılı aşkın bir süredir markanın karakteristik öğesi olarak öne çıkıyor. Citroën stili her yerde henüz ilk bakışta hemen fark edilebiliyor. Ami – 100% ëlectric boyutları, hacmi ve görsel unsurlarıyla kuralları yeniden yazıyor. Yalın ve zarif tasarım çizgileri hakim olurken, Ami farlar ve sinyaller başta olmak üzere ön tasarımıyla Citroën kimliğini vurguluyor. Tasarımda devamlılığı sağlamak üzere benzer hatlar arka stop lambalarında da uygulanıyor. Ön ve arka tamponlar, tamponların altları ve gövde altı panelleri ön ve arka bölümde tekrar ediliyor. Üstyapının her parçası sağlamlık, montaj kolaylığı ve işçilik kalitesini bir arada sunuyor. Kişiselleştirme seçeneklerine bağlı olarak jant kapakları, gövdesi, köşelerdeki aydınlatma birimleri, tavan çıkartmaları veya Airbump® benzeri yandaki kapsülleriyle Ami, kent mücadelesine hazır bir tasarım sergiliyor. Yuvarlatılmış manuel ayarlı küçük aynalar paketi tamamlıyor.

Ami – 100% ëlectric sıfır egzoz emisyon değerine sahip tamamen elektrikli yapısıyla tüm kent merkezilerine özgürce erişim imkanı dışında sessiz ve dingin bir sürüş sağlıyor. Sürekli hareket halinde olmayı gerektiren günümüzdeki kent yaşamının gereklerine uygun bir yapı sunan Ami, yeni bir ulaşım formatı tasarlıyor sadece bugünün değil, aynı zamanda yarının da kent sorunlarına yanıt veriyor. Sürüş keyfini artırmak ve sürücülerin günlük yaşamlarını kolaylaştırmak için her şey düşünüldü. Tamamen elektrikli sürüş modu sayesinde Ami – 100% ëlectric, düşük emisyonlu bölgeler de dahil, tüm şehir merkezlerine özgürce erişim sağlıyor ve kullanım maliyetlerini düşürüyor. Ami -100% ëlectric, 45km/s’ye kadar hızlara ulaşabilen, debriyajsız, yumuşak ve akıcı bir sürüşün yanısıra elektromotorun ürettiği yüksek tork değeri sayesinde henüz ilk hareket anından itibaren yüksek çekiş gücü sunan dört tekerlekli bisiklet. Üstelik tamamen elektrikli güç-aktarma organıyla tamamen sessiz bir sürüşe imkan tanıyor.

Şehir içinde özgürce ulaşım imkânı sunan Ami tek bir şarj ile 70 kilometreye kadar elektrikli sürüş menziline ulaşabiliyor. Bu, çoğu çalışanın işe gidip-gelme gereksinimini karşılıyor. 5,5 kWh kapasiteli lityum-iyon batarya araç zeminine gizlenmiş durumda ve yolcu tarafı kapı eşinde bulunan kablo ile kolaylıkla şarj edilebiliyor. 220 Volt standart prizde tam şarj için üç saat yeterli oluyor.

1 Yorum

  • COK BEĞENDİM
    BU ARAC TÜRKİYE’DE SATIŞI VARMI NASIL GÖREBİLİRİZ VE FİATI NEDİR

Yorumlar kapalı.