Citroën’in uçan şasi teknolojisi!

 Citroën’in uçan şasi teknolojisi!
Reklam

Citroën EMP2 www.e-motoring.com
Citroën, otomobil dünyasında yeni bir döneme geçiyor. PSA Peugeot Citroën grubunun 1998 yılında başlattığı platform politikasının yeni nesil ürünü olan yeni nesil şasi platform EMP2(Efficent Modular Platform2); sürücülere hem ekonomi hem de konfor adına bir dizi yenilik sunuyor. PSA Peugeot Citroën Grubu’nun yeni nesil şasi platformu EMP2’in sağladığı faydalar ilk olarak yeni CITROËN C4 Picasso modelinde görülüyor. Aracın benzersiz iç hacmi ve rekor büyüklükteki bagaj hacmi hemen dikkat çekiyor. Yeni platform PSA Peugeot Citroën Grubu’nun diğer modellerinde de tüketiciler ile buluşmaya hazırlanıyor. Citroën C4 Picasso günümüzde; EMP2 ile segmentinde ilkleri yaşatan özel bir model olarak dikkat çekiyor.

reklam
Skoda Superb

PSA Peugeot Citroën Grubunun yeni şasi platformu EMP2’in (Efficient Modular Platform2), ilk kullanıldığı model olan yeni Citroën C4 Picasso; EMP2 sayesinde bir önceki nesline göre 140 kg daha hafifletilmiş durumda. EMP2 platformunun verimliliği sayesinde yeni Citroën’in yeni şasi teknolojisi C4 Picasso’da yakıt tüketimi 100 km için ortalama 4.0 litre iken, CO2 emisyonu da 104 g/km. EMP2 platformunun sunduğu bir diğer imkan ise, aracın dış boyutlarında daha kompakt, ancak genişleyen dingil mesefasi sayesinde ise iç boyutlarında daha geniş bir kullanım alanı sunması. Bu faydanın ilk somut örneğini de Yeni Citroën C4 Picasso modelinde görülüyor; yeni EMP2 platformu sayesinde dingil mesafesi artık 55 mm daha uzun olan C4 Picasso; sınıfındaki en geniş diz mesafesine (159mm) sahip ve bu kompakt yapısı sayesinde de iç mekanının daha geniş olması ile fark yaratıyor.

reklam

Citroën C4 Picasso www.e-motoring.com
EMP2 (Efficient Modular Platform 2)
EMP2 platformunun sunduğu imkânlar sürücülere kolay ve rahat bir sürüş sağlayacak yenilikler sunuyor. PSA Peugeot Citroën Grubu’nun alüminyum ve yüksek dirençli çelik kullanılan parçalardan ve farklı alışımlardan oluşan yeni şasi platformu EMP2 sayesinde; hafiflemiş araç ağırlığı, düşük yakıt tüketimi, düşük CO2 salınımı, konfor ve yüksek güvenlik avantajları tüketiciler ile buluşuyor. EMP2; araçlarında ferah ve aydınlık bir iç hacim, konfor, üstün sürüş keyfi ve geniş bagaj hacmi gibi özellikler arayan sürücü ve yolcular için oldukça ideal bir platform olarak öne çıkıyor. Yüksek imalat teknikleri ve kullanılan özel alüminyum materyaller ile hafifleştirilmiş platform, düşük yakıt tüketiminin yanı sıra yüksek performans ile müşteri memnuniyetini en üst noktaya taşıyor. Kompakt tasarımı ile dikkat çeken EMP2; sınıfının en iyi manevra kabiliyetini sağlarken gelişmiş ses yalıtımı ile sürücülere benzersiz bir sürüş keyfi yaşatıyor.