Civic HB 1.4 bayilerde

 Civic HB 1.4 bayilerde

Ekonomik fiyatıyla Honda ailesine katılan Civic Hatchback 1.4 Comfort, 42.300 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Otomobilin otomatik vitesli versiyonu 1.4 i–shift ise 44.300 TL’den başlayan fiyatlarla zaten birkaç aydır satılıyordu. 6 ileri manuel ve 6 ileri i-shift opsiyonları bulunan yeni Civic HB 1.4 Comfort’da yeni HB serisinin tüm özellikleri bulunurken aracın düz vitesli modellerinde vites değiştirme göstergesi de yer alıyor. 1.4 Comfort’da ayrıca sürücü, yolcu ve yan ve perde havayastıkları, VSA ve EBD (elektronik Fren Gücü Dağıtımı) standart olarak sunuluyor. Civic HB 1.4 Comfort; 6000 devirde 100 HP güç üretirken 4800 devirde 127 Nm tork değerine ulaşıyor. Şehir içi yakıt tüketiminde 6.9 lt/100 km değerine sahip olan araç, şehir dışında 5.1 lt/100 km yakıt harcarken karma yakıt tükeminde ise 5.7 lt/100 km’lik değeriyle dikkat çekiyor. Civic Hatchback’te kullanılan üstün teknolojili i-VTEC motor, elektronik olarak kontrol edilen akıllı valf zamanlaması sayesinde hıza bağlı olarak yakıtın yanmasını kontrollü bir seviyede tutuyor, yakıt tüketimini azaltırken, emisyon değerini düşürüyor.

Honda’nın yeni modelinde en dikkate değer özelliklerden biri, kendi sınıfında benzersiz olan katlanabilir koltuklar. Yeni Civic HB 1.4 Comfort’un arka koltuklarında basit bir işlem ile 60:40 oranında bölünen koltuklar yatırıldığında düz bir zemin elde ediliyor. Araç, böylece 1282 lt ile sınıfının en geniş bagaj hacimlerinden birine ulaşıyor. Ayrıca 60:40 bölünebilen koltuk minderleri, tıpkı Jazz modelindeki gibi kaldırılıp sırt bölgesine kilitlenerek bagaj bölümüne sığmayacak kadar uzun objelerin kolayca taşınabilmesi mümkün oluyor.
Üstün güvenlik önlemleriyle Euro NCAP’ten 5 yıldız alan Yeni Civic HB’te ABS’nin yanı sıra frenleme performansını ve dengesini sağlamak için Elektronik Fren Gücü Dağıtım Sistemi (EBD) bulunuyor. Araçta kaygan yüzeylerde ve virajlarda dengeli sürüşlere yardımcı olabilmek amacıyla Araç Denge Kontrol Sistemi de (VSA) yer alıyor. Ön koltuklarda aktif gergili emniyet kemeri ile aktif kafalıklar, arka koltuklarda oturan yolcuların emniyet kemeri takıp takmadıklarını gösteren güvenlik sistemi de Civic HB’nin tüm modellerinde standart olarak sunulan güvenlik önlemleri arasında yer alıyor.