Clio R.S. ve GT-Line versiyonları geliyor

 Clio R.S. ve GT-Line versiyonları geliyor

 

Renault Clio GT-Line

Renault Türkiye Megane’dan sonra Clio’da da GT-Line ve R.S. versiyonlarını ithal edecek. Clio GT-Line, makyajlı Cliolar ile birlikte sonbaharda Türkiye’de olacak. Clio R.S. ise sadece siparişle gelecek. Makyajlanan Clio ile birlikte  pazara sunulacak GT-Line versiyonu ön tamponunda metal hava giriş kanalları, Clio R.S. stili eşikler, 16- veya 17-inç ebatlı jantlar, krom egzoz çıkışı ve metal arka tampon paneliyle fark ediliyor.  Clio GT-Line’ın kabininde ise mavi ayrıntılar göze çarpıyor. İç mekanda aracın sportif tasarımını vurgulayan detaylar öne çıkıyor: GT-Line amblemini taşıyan deri kaplı Clio R.S. direksiyon simidi, özel döşemelere sahip Clio R.S. koltukları ve alüminyum pedal takımı.

Renault Clio R.S.

Makyajlı Clio R.S.’nin Trophy versiyonu da 200 ve 220 HP’lik iki farklı benzinli motor seçeneği ile otomobilseverlerin beğenisine sunuluyor. Her iki motor seçeneğinde de altı vitesli çift kavramalı otomatik EDC vites kutusu ve direksiyona vites değiştirme kulakçıkları yer alıyor. Trophy versiyonu ilhamını Clio R.S 16 konsept otomobilinden alan özel bir egzos sistemiyle de sipariş edilebiliyor.

Renault Clio R.S.

200 HP’lik motor, Sport ve Cup şasiyle birlikte sunuluyor. 220 HP’lik motor ise Trophy’de tercih edilebiliyor. Trophy versiyonu 0-100km/s hızlanmasını 6.6 saniyede gerçekleştiriyor. Clio R.S. aynı zamanda segmenti için bir ilk olarak Kalkış Kontrolü, üç farklı sürüş modu (Normal, Sport ve Race) arasından seçim yapılmasına imkân veren R.S. Drive sistemi ve ralli dünyası için Renault Sport tarafından geliştirilen R.S. Monitor’ü de sunuyor.

CLIO R.S.’in ön kısmı özel tampon sayesinde daha geniş bir görüntüye sahip. Otomobilin görünümü damalı bayrak şeklindeki R.S. Vision adı verilen ve ilk kez Clio R.S. 16 konsept otomobilinde görülen LED farlar ile tamamlanıyor. Yeni Clio R.S. aynı zamanda 18 inçlik jantlar ve özel kapı eşikleriyle sunuluyor. Aracın arka kısmında sportif bir spoiler, fonksiyonel bir difüzör, ikili egzoz borusu ve C-şekilli farlar yer alıyor. Renault Sport (R.S.) logosu otomobilin ön kısmındaki Renault armasının altında, jantlarda ve arkada göze çarpıyor. Makyajlı Clio R.S. Türkiye’ye sipariş üzerine getirilecek.