Çoook çekici

 Çoook çekici

Mercedes-Benz, Eyüp Lojistik’e 101 adet Euro 5 Axor 1840 LS çekicinin teslimatını gerçekleştirdi. Türkiye’nin en önemli ve sıradışı lojistik firmalarından biri olan Eyüp Lojistik, tercihini Axor 1840 LS Euro 5 çekicilerden yana kullandı ve filosunu 101 adet Mercedes-Benz araç ile güçlendirdi. Eyüp Lojistik, yeni teslim aldığı 101 adet 1840 çekici ile araç parkındaki Mercedes-Benz araç sayısını 200 adedin üzerine çıkardı.
Santral İstanbul’da düzenlenen teslimat törenine, Eyüp Lojistik’in Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Karahan katıldılar. Mercedes-Benz Türk A.Ş. adına ise Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır, Kamyon Pazarlama ve Satış Kısım Müdürü Burak Tarım, Büyük Müşteri Danışmanı Mehmet Sancakoğlu, Mercedes-Benz Bayii Koluman Antep adına ise Kaan Saltık, Genel Müdür Merter Çankaya ve Satış Müdürü Devrim Bayhan katıldılar.
Teslim töreninde konuşan Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, “Daha önce aldığımız Mercedes-Benz çekicilerden memnun kaldık ve bu nedenle filomuzu 101 yeni Mercedes-Benz çekici ile güçlendirdik. Mercedes-Benz çekicileri, bu araçların düşük yakıt tüketimi, düşük bakım-işletme masrafları ve arıza oranı, ağır yol koşullarına dayanıklılığı, yaygın servis ağı ve yüksek ikinci el değeri, powershift özelliği bir başka ifadeyle otomatik şanzıman olması nedeniyle tercih ettik. Yaptığımız testlerde otomatik şanzıman araçların düşük yakıt tüketimi ve işletme performansından çok memnun kaldık. Mercedes-Benz çekiciler Türkiye koşulları için mükemmel özelliklere sahip. Bu araçların satışını yapan ekip de mükemmel olunca bize de bu araçları alıp işletmek kalıyor” dedi.
Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Mercedes-Benz Türk’ün kamyonda yıllardan beri sürdürmekte olduğu tartışmasız liderliğinin bu satışla daha da güçlendiğini, Euro5 normunda üretilen Mercedes-Benz kamyonların nakliye sektöründeki büyük filoların tercihi olmaya devam ettiğini vurguladı. Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır ise “Eyüp Lojistik’e teslim ettiğimiz 101 adet Euro 5 çevre normlarına uygun Axor çekici ile işbirliğimizi sürdürmekten ve bu şekilde kendilerinin başarılarına katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.