Doblo “Yılın Ticari Aracı” seçildi

 Doblo “Yılın Ticari Aracı” seçildi

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında 2000 yılından bu yana 1 milyon adeti aşan üretimiyle dikkat çeken Fiat Doblo, 63. Hannover Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı kapsamında açıklandı. Yeni Fiat Doblo, yarıştığı rakiplerini geride bırakarak “2011 Uluslararası Yılın Ticari Aracı” ödülüne layık görüldü.

Global çapta ticari araç endüstrisinin en prestijli ödüllerinin başında yer alan ve uzman 24 gazeteciden oluşan jürinin oylarıyla yılın en iyi ticari aracının seçildiği yarışmanın 2011 yılı sonuçları, 63. Hannover Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı kapsamında açıklandı. Yeni Fiat Doblo, yarıştığı rakiplerini geride bırakarak “2011 Uluslararası Yılın Ticari Aracı” ödülüne layık görüldü. Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında 2000 yılından bu yana 1 milyon adeti aşan üretimiyle dikkat çeken Fiat Doblo’nun yeni neslinin kazandığı “2011 Uluslararası Yılın Ticari Aracı” ödülünü ise 63. Hannover Ticari Araçlar Fuarı’nda Fiat Hafif Ticari Araçlar CEO’su ve Uluslararası Operasyonlar Yöneticisi Lorenzo Sistino aldı.
2011 sonuçlarını açıklayan Uluslararası Yılın Vanı jürisinin başkanı Pieter Wieman, “Ödülü kazanan Yeni Fiat Doblo’nun tasarımı, birçok açıdan jüriyi etkiledi ve her şeyden önce de Fiat’ın platform ve gövde versiyonlarını bu kategorideki herhangi bir ticari araca göre çok fazla çeşitlendirmiş olması en önemli bir unsur oldu” dedi. VOTY jürisi, turbo beslemeli CNG’li motorlardan tanıtımı ilk olarak Türkiye’den gerçekleştirilen elektrikli versiyonlarakadar geniş motor yelpazesi bulunan Yeni Fiat Doblo’nun sunduğu sürüş kalitesi ve yüksek konfor seviyesini de etkileyici buldu.