Dört kapılı Audi TT!

 Dört kapılı Audi TT!

Audi TT Sportback
Audi, Paris Motor Show’da TT modelinin dört koltuklu, beş kapılı ve hız konusunda iddialı versiyonu olan Audi TT Sportback konseptini tanıtıyor. Klasik TT tasarım öğelerine sahip dış görünüm, yeni ve uzun bir yapıya dönüştürülmüş. Modelin 2.0 TFSI motoru, sunduğu 400 HP maksimum güç ile yüksek performans ve gücü vadediyor. Son 20 yılda, Audi A5 Sportback ve Audi A7 Sportback ile otomotiv tasarımında iz bırakan Audi, Paris Motor Show’da efsane modellerinden biri olan TT’nin de Sportback konseptini sunuyor.

Beş kapılı Audi TT Sportback konsepti 4,47 metre uzunluğu, 1,89 metre genişliği ve 1,38 metre yüksekliği ve 2,63 metre aks mesafesi ile yeni üretilen TT’ye göre 29 santimetre daha uzun, 6 santimetre daha geniş ve aks mesafesi 12 santimetre daha geniş. Yüksekliği ise yeni TT’ye göre 3 santimetre daha az. Audi TT Sportback konsepti, 400 HP gücü, 7 vitesli S tronic şanzımanı ve quatro dört çeker sistemiyle bir Audi olduğunu her şekilde belli ederken, 3,9 saniyelik sıfırdan 100 km/s hıza çıkış süresiyle de oldukça etkileyici. Sofistike süspansiyon ve ağırlık merkezinin alçakta olması, dinamik yol tutuş özelliği sağlarken gövdede birçok hafif alüminyum parça kullanılmış. LED uzun farları tamamlayan ve her iki farda bulunan lazer ışıkları, Audi’nin geliştirdiği ve karanlıkta giderken güvenliği önemli ölçüde artıran bir inovasyon oluşturuyor.

Audi sanal kokpiti show otomobilin zarif tasarımlı iç mekanının tamamına hakim. 12,3 inçlik ekran geleneksel gösterge paneli ve MMI monitörün yerini alıyor. Üstün kaliteli grafik görüntüleri veren ekran, sürücünün birçok ekran seviyesi arasında seçim yapmasına da olanak sağlıyor. MMI terminalinde döner düğme, akıllı telefonlarda olduğu gibi harfleri yazmaya ve hareketleri algılamaya yarayan bir dokunmatik fare (touchpad) özelliği taşıyor.