Engeller İstanbul’da aşıldı

 Engeller İstanbul’da aşıldı

Engelsiz_Yasam www.e-motoring.com
Engelli bireylerin sosyal yaşama entegre olmalarına destek olmak ve toplumda engelliler konusundaki farkındalığı arttırmak amacıyla 2013 yılında hayata geçirilen “Peugeot ile Engelsiz Yaşam” projesi, Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden gelen engelli katılımcılar ile ünlü sanatçılara ev sahipliği yaptı. Sürdürülebilir kalkınma hedefiyle geçen yıl başlatılan “Peugeot ile Engelsiz Yaşam” projesinin 2014 yılında ilk etkinliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile UNDP desteği ile 14-15 Haziran tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Engelsiz_Yasam www.e-motoring.
Keyifli bir İstanbul gezisi
Proje kapsamından düzenlenen gezi ve piknik organizasyonu sayesinde iki gün boyunca daha önce hiç gelmedikleri İstanbul’da keyifli zaman geçiren engelli sporcular, Ayasofya, Sultanahmet gibi tarihi yerleri gezerek, şehrin güzelliklerine tanıklık ettiler. İstanbul’un güzelliği karşısında oldukça etkilenen katılımcılar, bol bol fotoğraf çektirerek, bu keyifli anları ölümsüzleştirdiler.

Engelleri birlikte aştık
Özel bir sahnenin kurulduğu Caddebostan sahilinde gerçekleşen etkinliğin ikinci ayağında ise, engelliler Graffitti sanatçılarıyla bir araya gelerek Peugeot 208 model aracı birlikte boyadılar. Üzerine graffiti uygulanan araç ve engellilerin hayallerinin çizildiği tişörtler Peugeot’nun bayilerinde sergilenerek tüm Türkiye ile buluşacak.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Kenan Önalan ile Engelli Bakım Hizmetleri Dairesi Başkanı Hulusi Armağan Yıldırım’ın da aralarında bulunarak destek verdikleri etkinlik süresince sosyal medyada #BirHayalimVar hashtagiyle paylaşılan gönderiler sahneye kurulan dev ekrana yansıtılırken, çekilen fotoğraflar anında basılarak katılımcılara hediye edildi.