Eurasia Moto Bike Expo’da yenilikler

 Eurasia Moto Bike Expo’da yenilikler

fuar
Motosiklet, bisiklet ve aksesuarları fuarı Eurasia Moto Bike Expo, İstanbul Fuar Merkezi’nde 8. kez kapılarını açtı. Bu yıl Messe Frankfurt Istanbul tarafından organize edilen fuara 255 firma katıldı. Fuarın 15 bin 726 metrekarede düzenlendiğini söyleyen Messe Frankfurt Istanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım, “Bu yıl 120.000 ziyaretçi bekliyoruz” dedi. Türkiye’nin tek motosiklet fuarı olan Eurasia Moto Bike Expo’da 2016’da sektördeki yenilikler, gelişmeler ve görsel etkinlikler öne çıkıyor. Giriş fiyatının 20 lira olduğu fuarda motosiklet ve bisikletin yanısıra kask, koruyucu kıyafet, gözlük, mont, eldiven, bot, çizme, lastik, modifiye ve performans kitleri, özel yağlar, katkı maddeleri ve diğer aksesuarlar gibi ürünler de sergileniyor. Fuarda birçok marka yeniliklerini sergiliyor.

Honda_CRF1000L_Africa_Twin_16YM_Studio_084_ABSTürkiye’nin en çok motosiklet satan markası Honda’nın Eurasia Moto Bike 2016 fuarındaki standında 13 yıl sonra geri dönen Africa Twin efsanesi büyük ilgi gördü. Fuara özel kampanya fiyatları uygulayan Honda, standda tüm ürün gamının sergiliyor. 1995 yılından bu yana “kalite, güvenlik ve dayanıklılık” temel kavramları üzerinde yoğunlaşan Honda Türkiye, her tür beklentiyi karşılayabilen geniş ürün gamı ve güçlü bayi ve servis teşkilatıyla 2015 yılında Türkiye’nin en çok satan motosiklet markası oldu. 2015 yılında yeni modelleriyle Türk motosikletseverlerin gönlünü fetheden Honda, mevcut ve yeni ürünlerini Eurasia Moto Bike 2016’da sergiliyor. Honda Motosiklet’in standında öne çıkan yeni modeller CRF1000L Africa Twin, NC750X, NC750S, NC750D Integra, CBR500R ve CB500F.

Uniteks_Motor_Genel_Muduru_Canan_FidanDünyada üretilen ilk motosiklet markalarından Indian, artık Türkiye yollarında da boy gösterecek. Aynı zamanda Amerika’nın ilk motosiklet markası olan Indian; Midsize, Cruiser, Bagger ve Touring kategorilerinde 7 modelini Eurasia Moto Bike Expo’da motosiklet tutkunlarının beğenisine sundu. İlk modeli 1901’de üretilen Indian, dünyada üretilen ilk 3 motosiklet markasından biri olma özelliğine de sahip. Türkiye’ye Uniteks Motor tarafından getirilen 114 yıllık markanın tüm modelleri Amerika kıtasında ünü yayıldıktan hemen sonra Avrupa kıtasını da sardı. Türkiye ile birlikte Indian’ın satıldığı ülke sayısı 36’ya ulaştı. Indian’ın fuarda sergilediği modellerin fiyatı ise 19 bin 436 dolar ile 56 bin 500 USD arasında değişiyor.

Dünyadaki en iyi motosiklet lastiği üreticisi olma hedefi ile yola çıkan Anlas Lastik, ürettiği yerli malı lastiklerle 2011’den bu yana dünya pazarında yer alıyor. Yüksek satış adetleri yerine, üstün kaliteli ürünleri ile dünyada butik bir üretici olmayı başaran Anlas lastik, bu anlamda pazara yeni bir soluk getirdi. Anlas, sürücülerin ihtiyaçlarına yönelik özel çözümleri ile motosiklet severlerin gözdesi oldu. Kötü hava koşulları nedeniyle, motorunu evde bırakmak zorunda kalan sürücüleri yolda tutmak fikri ile yola çıkan Türk lastik firması Anlas, Dünya’nın tek kış enduro lastiği Winter Grip Plus’ı üretti. Şu an dünyada eşi bulunmayan lastik, İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Moto Bike Expo’da yerli markalar ve ziyaretçiler ile tanıştı.