Evoque Convertible Türkiye’de

 Evoque Convertible Türkiye’de

Range Rover Evoque Convertible

Dünyanın ilk premium kompakt convertible SUV aracı Range Rover Evoque Convertible 115.250 Euro’dan başlayan fiyatlarla Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda satışa sunuldu. Jaguar Land Rover’ın kendi üretimi olan 2.0 litre 180 beygir güce sahip Ingenium dizel motoru ile Range Rover Evoque Convertible, 100’km de ortalama 5.7 litre yakıt tüketiyor.

Range Rover Evoque’un cesur tasarımı ve kalitesinin kapsamlı teknik özellikler ve katlanır bir tavan ile birleştiği her mevsime uygun yetenekli bu model, SUV kullanımına farklı bir bakış açısı getiriyor. Evoque Convertible’ın Z tipi katlanma mekanizması, açıldığında şık, düzenli görünüm sunmak amacıyla arka gövde bölümüyle aynı hizaya geliyor. Tamamen otomatik açılan tavan, maksimum 48km/sa hıza kadar 18 saniye içerisinde açılıp 21 saniyede kapanıyor. Aracın 251 litrelik bagaj hacmi, tavan açılsa bile daralmıyor.

Range Rover Evoque Convertible

Range Rover Evoque Convertible arka gövde bölümü içinde gizli açılır takla emniyet barı yer alıyor. Bir devrilme durumunda yolcular için bir yaşam alanı oluşturmak üzere 90 milisaniye içerisinde iki alüminyum bar otomatik olarak açılıyor.

Diğer Range Rover modellerinden tanıdığımız Terrain Response ve All-Terrain Progress Control gibi gelişmiş teknolojiler sayesinde, arazi ve hava koşulları her ne olursa olsun dengeli yol tutuşu ve her türlü araziye uygun yetenekleri Evoque Convertible’da korunuyor. Terrain Response sistemi sürüş koşullarını gözlemlerken, motor, şanzıman, merkezi diferansiyel ile şasi sistemlerinin tepkilerini arazi koşullarına uyarlayarak aracın kullanılabilirliğini ve çekişini optimize ediyor. Bu özellikler, su derinliğine ilişkin gerçek zamanlı bilgi sağlayan sensörlere sahip Derinlik Algılama özelliği ile tamamlanıyor. Şerit Takip Asistanı ise  Range Rover Evoque modelinde ilk kez Convertible gövde seçeneği ile birlikte sunuluyor.

Range Rover Evoque Convertible

Land Rover’da ilk kez sunulan Jaguar Land Rover’ın yeni nesil haber/eğlence sistemi InControl™ Touch Pro ile yüksek çözünürlüklü, 10,2 inç dokunmatik ekran yer alıyor. Marka açısından bağlantı standardını yükselten son derece hızlı tepki veren InControl™ Touch Pro kesintisiz bir akıllı telefon entegrasyonu, kapıdan kapıya navigasyon, 3G bağlantısı ve premium bir ses sistemi sunuyor.