Yeni 208 Advertisement

Fiat Aegea Kasım ayında piyasada

 Fiat Aegea Kasım ayında piyasada

Fiat Aegea www.e-motoring.com
Yeni Fiat kompakt sedanı Aegea, İstanbul Autoshow’da dünya sahnesine çıktı. Linea’nın üzerinde B segmentinde konumlandırılan otomobil, stilinin yanında geniş iç hacmi ve büyük bagajıyla da dikkat çekti. Ege Denizi’ni simgeleyen ismiyle şaşırtan otomobil, Fiat Chrysler Automobiles tarafından iddialı pazarı Türkiye’ye ve ortağı Tofaş’a yapılmış bir jesti ifade ediyor.

Fiat Aegea www.e-motoring.com
Torino’daki FCA Stil Merkezi tarafından tasarlanan ve Tofaş Ar-Ge ile birlikte geliştirilen yeni kompakt sedan, Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilecek. Kasım ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak olan Aegea, Ülkemizin yanı sıra Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da 40 ülkede de satışa sunulacak. Fiat Aegea, Bu bölgeleri sembolize eden EMEA bölgesinde varlığını güçlendirmek isteyen Fiat için anahtar niteliğinde stratejik bir rol üstleniyor. Otomobilin konforu, geniş bagaj hacmi, motor gamı ve dikkat çekici stili sayesinde Fiat, Türkiye’de kompakt sedan sınıfındaki iddiasını daha da artıracak.

Fiat Aegea www.e-motoring.com
Fiat Aegea, geniş iç hacim ve uyumlu çizgileri bir araya getirerek güzellik ve fonksiyonelliğin kusursuz birleşimini ortaya koyuyor. Yeni modelin 4.5 metrelik uzunluğu, 178 santim genişliği, 148 santim yüksekliği ve 264 santimlik aks aralığı aracın iç genişliği hakkında fikir veriyor. Otomobilin 510 litreyi aşan bagaj hacmiyse Tempra’yı anımsatırcasına dev kapasiteyi ifade ediyor. Aegea’da Fiat’ın dayanıklılığı, düşük yakıt tüketimi ve performansıyla kendini ispat etmiş motorları kullanılacak. Güçleri 95-120 HP arasında iki benzinli iki de turbo dizel motor, manuel ve otomatik şanzımanlarla kombine edilecek.