Fiat’tan üç yeni Egea versiyonu

 Fiat’tan üç yeni Egea versiyonu


Tofaş tarafından üretilen Fiat Egea Ailesi’nin hatchback ve station Wagon karoserli versiyonlarında tercih edilebilecek üç farklı donanım versiyonu Mart ayı itibariyle satışa sunuldu. Tasarım detaylarında daha dinamik özelliklere sahip Street ve Sport versiyonları Egea’nın hatchback versiyonunda tercih edilebilirken S-Design versiyonu ise hatchback ile station wagon gövde tipinde sunuluyor. Tasarım anlamında dinamik özellikleriyle fark yaratan Street, S-Design ve Sport modelleri, sportiflik beklentisi olan otomobil severlere yönelik olarak geliştirilmesiyle ön plana çıkıyor.

77 bin 500 TL’den başlayan fiyatla yollara çıkan ve sadece Egea Hatchback’te sunulan Street donanımı, 16 inç alaşımlı siyah jantları, siyah radyatör ızgarası, siyah cam çerçeveleri, siyah ayna kapakları ve kapı kolları gibi sportif ayrıntılarıyla dikkat çekiyor. Egea HB Street’te karartılmış arka camlar da yer alıyor.

Fiat Egea Hatchback ve Egea Station Wagon ailesinde sunulan bir diğer yeni versiyon olan S-Design ise iç ve dış tasarımında fark yaratan sportif ögelerle modern ve dinamik bir karakter ortaya koyuyor. 116 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan Fiat Egea Hatcback S-Design’in ve iç mekânında vites topuzundan direksiyon simidine, koltuklarından gösterge ekranına kadar spor tif ekipmanlar sunuluyor. Fiat Egea HB ve SW S-Design’ın dış görünümünde ise özel tasarım farlar, ön tampondan arkaya kadar uzanan dinamik tasarım detayları ve 17 inç alaşımlı sportif jantlar ilk bakışta dikkat çeken özellikler.


Fiat Motor Sporları Takımı’nın yarattığı dinamizm algısını seri üretim otomobillerde gençlere sunmak istediklerini belirten Marka Direktörü Altan Aytaç, “Fiat’ın 2018 yılının son 3 ayı ile 2019 yılının ilk iki ayını kapsayan süreçte, 5 ayın 3’ünde ayı lider olarak tamamladığını görmekteyiz. Yılın ilk iki aylık döneminde pazarın yeni lideri Fiat markasının ana oyuncusu Egea Sedan’ın başarısını, Egea HB ve SW versiyonlarında sunduğumuz 3 farklı donanım versiyonu ile pekiştirmeyi hedefliyoruz” dedi. Ocak ve Şubat aylarındaki Fiat satışlarının yüzde 80’inin perakende satışları olduğuna dikkat çeken Altan Aytaç, “Bu iki ayda satışını gerçekleştirdiğimiz araçların yüzde 97’sinin Tofaş’ta üretilen modeller olması bizi ayrıca gururlandırıyor” açıklamasında bulundu.


Fiat’ın Ocak ayı sonunda Türkiye’de 50 ilde “en çok tercih edilen marka” olduğu bilgisini veren Aytaç, “Bu ve benzer sonuçlar almamızı sağlayan ön önemli etken son 3 yıldır ülkemizin en çok satan otomobili unvanını taşıyan Fiat Egea Sedan’dır. Kasım 2015’ten 2019’un Şubat ayı sonuna kadar ülkemizdeki toplam Egea satışı 132 bin adet olarak gerçekleşti. Bu satış adedinin 120 binlik kısmını Egea Sedan tek başına yaptı. Aynı dönemde 10 bin adet Egea HB ve 2 bin adet Egea SW satışı gerçekleştirdik. Pazara yeni sunduğumuz Street, S-Design ve Sport donanım versiyonlarıyla da Egea HB ve Egea SW’ye çok daha fazla dinamizm kazandırmak istiyoruz” açıklamasında bulundu. Aytaç ayrıca; Street, S-Design ve Sport versiyonları ile Fiat Motor Sporları Takımı’nın yarattığı dinamizm algısını seri üretim otomobillerde sunmayı hedeflediklerini de dile getirdi.