Fiesta’da yeni Trend X donanımı

 Fiesta’da yeni Trend X donanımı

Ford_Fiesta_Trend_X www.e-motoring.com
Ford’un küçük sınıftaki iddialı modeli Fiesta’da, Trend ve Titanium donanım paketlerinin arasına konumlandırılan Trend X, 40.160 TL’den başlayan fiyatlardan satışa sunuldu. Haziran ayı itibarı ile Ford bayilerindeki yerini alan Fiesta Trend X’de, 15 inçlik alaşım jantlar, hız kontrol sistemi, karartılmış arka camlar, 3 kollu deri direksiyon simidi, gövde rengi elektrikli-ısıtmalı-sinyalli yan aynalar, direksiyondan kumandalı radyo/CD/MP3 çalabilen müzik sistemi, yol bilgisayarı, Ford EcoMode, USB ve AUX-IN bağlantı noktası, Akıllı Şarj Sistemi, vites değiştirme ikazı, ISOFIX bağlantı noktaları, sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, MyKey ve ABS gibi özellikler standart olarak sunuluyor.

reklam

Trend X donanım paketi, Fiesta ürün gamında manuel şanzımanlı olarak 1.25i 82 PS benzinli ve 1.5 TDCi 75 PS dizel motor seçeneklerinde yer alırken ayrıca 1.6 litrelik benzinli 6 ileri PowerShift otomatik şanzıman ile de sunuluyor.

reklam
Yeni 208 Advertisement

Premium otomobillerin şıklık, teknoloji ve sürüş keyfini B segmentine taşıyan Fiesta Trend X donanım seviyesindeki Lastik Basınç Takip Sistemi, lastiklerin üzerinde bulunan sensörlerle her bir lastiğin basıncını sürekli olarak denetliyor ve seyir esnasında lastiklerden birinin basıncında azalma olması durumunda araç gösterge panelinde sürücüyü uyararak güvenliği maksimuma taşıyor.

1976 yılında üretilmeye başlanan Fiesta, bugüne kadar tüm dünyada 16 milyonu aşkın satış adediyle en çok satılan modeller listesinde üst sıralarda yer alırken, 2012 ve 2013 yıllarında Avrupa’da segmentinin en çok satan aracı olurken, tüm segmentler dahilinde de en çok satan ikinci araç oldu. 2010 ve 2013 yılları arasında, 4 yıldır Türkiye’de de segmentinin en çok tercih edilen aracı olan Fiesta, ülkemizde satışına başlanılan 1997 yılından beri 180 binden fazla satıldı. Red Dot Tasarım Ödüllü Fiesta, Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi, Ford SYNC araç içi iletişim sistemi, Ford Acil Durum Yardımı ve MyKey gibi, üst sınıf araçlardaki teknolojik özellikleri kendi segmentinde daha çok sayıda sürücüye ilk kez sunarak, teknolojiyi demokratikleştirme yaklaşımını sürdürüyor.