Ford’un Akıllı Güvenlik Teknolojileri

 Ford’un Akıllı Güvenlik Teknolojileri

Ford’un özel tasarlanmış bir tırla çıktığı “Geleceğin Güvenlik Teknolojileri” turu, Türk Telekom Arena’daydı. Ford, 12 ülkeyi kapsayan Avrupa turunun İstanbul durağında yaptığı aktiviteler ile inovatif güvenlik teknolojilerini tanıttı.

12 ülkede 35 Avrupa kentini kapsayan “Geleceğin Güvenlik Teknolojileri” turunun İstanbul ayağında; simülatörlü test sürüş etkinliği yapıldı, Ford’un uzman mühendisleri bugünün ve yarının güvenlik teknolojilerini anlattı ve dünyada ilk kez sunulan “Şişme özellikli arka emniyet kemerleri” güvenlik inovasyonu tanıtıldı. Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, Kör Nokta Bilgi Sistemi ve Otomatik Park Sistemi gibi sürücüyü destekleyen teknolojilerin, otomobillerin çevrelerini izleme kabiliyeti sayesinde kullanıcıların hayatını nasıl kolaylaştırdığı deneyimletilerek gösterildi.


“Geleceğin Güvenlik Teknolojileri” turunun kahramanı da C sınıfı otomobil segmentinde daha önce görülmemiş akıllı ve güvenli özellikler sayesinde teknoloji çıtasını yükselten Yeni Ford Focus oldu.
Nuri Otay: Ford, teknolojik inovasyonda da öncü
Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, Ford’un geleceğe yön veren mühendislik teknolojilerini kullanıcıların, ailelerinin ve yayaların güvenliğini esas alınarak geliştirdiğini belirtirken “Bu güvenlik teknolojileri en çok satan araçlarda da uygulanarak teknoloji ulaşılabilir kılınıyor. Bunun en güzel örneği de global bir ürün olarak üç kıtada birden pazara sunulan Yeni Ford Focus. Yeni Focus’ta sunulan teknolojiler segmentinde fark yaratıyor ve satışa sunulduğu mayıs ayından beri kullanıcılar tarafından övgüyle karşılanıyor. Bugün katılımcılara gösterdiğimiz teknolojiler reklam için üretilmiş değil, sürücüye destek ve güvenlik açısından gerçek fayda sağlayan teknolojiler. Bu tanıtım turuyla, sadece harika araçlar üretmediğimizi, aynı zamanda sürekli inovatif teknolojiler geliştirmeye devam ettiğimizi gösteriyoruz” dedi.
Lansman kapsamında Türk Telekom Arena’da kurulan küçük parkurda Ford’un yeni teknolojilerini denemeye açıldı.

 

 

Yeni Focus, Euro NCAP’in tarihine geçti
Ford, ileri güvenlik sistemleri sunan üreticilere verilen Euro NCAP Advance ödülünü kazanan ilk premium dışı marka oldu. Yeni Focus, bu ödülleri öndeki araç ile mesafeyi izleyerek olası bir çarpışma öncesinde otomatik olarak fren yapan Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi ve ön kamera aracılığıyla otomobilin şeridinden çıktığını tespit eden ve sürücüyü uyaran Şeritte Kalma Yardımcısı ile aldı.
Hem önden hem de yandan çarpışma testlerinde çocuk koruması konusunda tam puan alan Focus, yetişkin ve yaya güvenliği kategorilerinde de çok iyi sonuçlar elde etti. Euro NCAP’in Ford Focus’a verdiği 5 yıldızlı güvenlik ödülü, Ford’un küresel C sınıfı otomobil platformunun yapısal mükemmelliğini teyit ediyor. Focus ile benzer özelliklere sahip C-MAX ve Grand C-MAX da geçen yıl Euro NCAP tarafından 5 yıldıza layık bulunmuştu.

En batıdan en doğuya güvenlik turu
Haziran ortasında başlayan “Geleceğin Güvenlik Teknolojileri” turu Eylül başında sona erene kadar en kuzeyde İskoçya’nın başkenti Edinburgh’a, en doğuda İstanbul’a, en batıda da Portekiz’in başkenti Lizbon’a uğrayacak. Ekinlik İstanbul’dan sonra İsveç, İsviçre, Fransa, İtalya, Avusturya, Almanya, Hollanda, Belçika, İngiltere ve İrlanda ve Portekiz’i ziyaret edecek.