Frankfurt’ta i20 Active lansmanı

 Frankfurt’ta i20 Active lansmanı

Hyundai Frankfurt Motor Show 2015 i20 Active
Hyundai’nin İzmit Fabrikası’nda üretilen i20 Ailesi’nin en yeni üyesi olan i20 Active, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini gerçekleştirdi.
Yeni B-segmenti crossover modeli olan i20 Active, hatchback ve coupe gövdeye sahip kardeşlerine göre maceraperest ve etkileyici outdoor tasarımıyla farklılık yaratıyor. “Aktif lifestyle” tasarım anlayışı doğrultusunda hazırlanan otomobilin, özellikle i20 hatchback’in yüksek kaliteye sahip geniş, pratik ve kullanışlı kabiniyle birlikte şehir içinde dinamizmi yaşamak isteyen kullanıcıların kalbini çalması bekleniyor.
Yeni i20 Active ile birlikte tüm ailede ilk kez kullanılmaya başlayacak olan Turbo beslemeli 1.0 litre hacimli benzinli motor da Frankfurt’ta dünyaya tanıtıldı. 120 HP maksimum güce sahip olan bu 3 silindirli motor, 6 ileri manuel şanzıman ile hem yüksek performans sunuyor hem de 100 km’deki 5,0 litre ortalama tüketimiyle ekonomiyi arayanlara cevap veriyor. Kasım ayında İzmit Fabrikası’nda üretilmeye başlayacak olan i20 Active, Türkiye pazarı gibi 40’tan farklı ülkeye de ülkemizden gönderilecek ve ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlamaya devam edecek.