Fransa Cumhurbaşkanı’nın makam aracı

 Fransa Cumhurbaşkanı’nın makam aracı
Reklam

DS 7 CROSSBACK ÉLYSÉE, DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 300’ü temel alan zırhlandırılmış kabini, uzatılmış şasisi ve özel ekipmanlarıyla Fransa Cumhurbaşkanı’nın araç filosuna katıldı. Çok özel olarak yeniden tasarlanan model Fransa Cumhurbaşkanı’na özel üretilen DS modelleri arasına katılarak sunduğu eşsiz özelliklerin yanı sıra zarif ve seçkin görünümü ve yenilikçi teknolojileriyle de spot ışıklarının altında olmayı hak ettiğini açıkça gözler önüne seriyor.

reklam
Skoda Superb

 DS modellerinin Fransa devletinin zirvesinde uzun bir mazisi bulunuyor. 5. Cumhuriyetin ilanından bu yana, DS ve SM, daha sonra DS 5 ve DS 7 CROSSBACK yedi cumhurbaşkanı tarafından kullanıldı. Şimdi ise yepyeni, dört tekerlekten çekiş sistemine ve Mürekkep Mavisi renge sahip, 300 hp güç üreten E-TENSE şarj edilebilir hibrit güç ünitesiyle kendisini gösteren DS 7 CROSSBACK ÉLYSÉE zirvedeki zarafeti sunuyor.

reklam

Mobil ofis gibi işlev gösterebilecek

Cumhurbaşkanı’nın kullanımı için gerekli olan teknik özelliklerle uyumlu olması için DS 7 CROSSBACK ÉLYSÉE, mobil ofis gibi işlev gösterebilecek bir araca dönüştürüldü. Bunu sağlayabilmek amacıyla B sütununun arkasından 20 santimetre uzatılan modelin bununla birlikte arka diz mesafesi de 545 milimetreye kadar ulaştı. Arka koltuk sırası iki adet tekli koltukla değiştirilirken, Bazalt Siyahı deri işçiliği, DS Automobiles’e özgü saat kayışı tasarımını ortaya koyarak şıklığı en üst seviyeye taşıyor. Özel Alcantara® tavan döşemesinin altında yer alan iki koltuk bir kol dayanağı ile birbirlerinden ayrılıyor ve kablosuz şarj cihazları ve USB bağlantı noktalarının yanı sıra açık bir orta konsol belge tutucusu ile tamamlanıyor.

Özel telekomünikasyon sistemine özel anten

DS 7 CROSSBACK ÉLYSÉE, ön kısmında mavi/kırmızı çakar lambaları, sökülebilir bayrak tutucuları, kaput, ön kapılar ve bagaj üzerinde yer alan “RF” armaları, ayrıca özel 20 inç jantları ve Cumhurbaşkanı’na özel telekomünikasyon sistemine yönelik köpekbalığı sırtı anten ile öne çıkıyor. Aracın toplam uzunluğu 4,79 metreye, dingil mesafesi ise 20 santimetre artırılarak 2,94 metreye ulaştı. Aracın genişliği ve yüksekliği ise sırasıyla 1,91 metre ve 1,62 metre ile değişmeden kaldı.