2012 Paris Otomobil Fuarı GALERİ

 2012 Paris Otomobil Fuarı GALERİ

Paris Otomobil Fuarı’nda bu yıl 120 civarı yeni modelin dünya ve Avrupa lansmanı yapılıyor. Fuarda, çevrecilik ve “sıfır emisyon” ön plana çıkarken bu yılki tema “Gelecek… Şimdi!” oldu. İki yılda bir Frankfurt Otomobil Fuarı’yla dönüşümlü olarak düzenlenen, bu yıl 112. yılını kutlayan Uluslararası Paris Otomobil Fuarı, kapılarını ilk olarak dünya otomobil basınına açtı. İlk olarak 1898 yılında ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan ve o günden beri Avrupa’nın en önemli iki fuarından biri olan Paris Motorshow, 29 Eylül-17 Ekim tarihleri arasında otomobilseverleri ağırlayacak.

[nggallery id=23]

reklam

Tarihinin en ağır ekonomik krizini yaşayan Avro Bölgesi’nde, satışları düşen Avrupalı üreticilerin en yeni modellerini sergileyecekleri fuarın temasını yine elektrikli ve çevreci otomobiller oluşturacak. Fuarda ilk kez görücüye çıkacak modeller arasında Range Rover, Renault Clio, Audi A3, Ford Mondeo, Honda CR-V, Hyundai i20, Hyundai Santa Fe, MINI Paceman, Nissan Terra SUV Concept, Opel Adam, Peugeot 301 ve ONYX, Porsche Panamera Sport Turismo Concept, Volkswagen Golf ve Toyota Auris Verso bulunuyor.
Dev etkinlik toplam 180 bin metrekarelik bir fuar alanında gerçekleşecek.

reklam

Fuarda bazı bölümler sadece hibrit araçlara ayrılmış durumda. Ayrıca fuar kapsamında yine son yıllarda geliştirilen teknolojiler sebebiyle yakından takip edilen hibrit araçların test sürüşlerinin yapılabileceği 400 metrelik mini bir parkur hazırlandı. Yapılan bu yenilikle hibrit araçlara mesafeli duran otomotiv takipçilerinin, bu yeni teknoloji ürünü araçları daha fazla benimsemesi bekleniyor. Tüm dünyadan 10 bin basın mensubunun takip ettiği fuarı, 2008 yılında olduğu gibi yaklaşık 1.5 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 20 ülkeden 306 markanın modellerini sergilediği fuarda bu yıl yine çevreciliğin ve sıfır emisyonun ön planda olduğu görüldü.