Giulietta’nın satış performansı da iyi!

 Giulietta’nın satış performansı da iyi!

Alfa Romeo’nun kompakt sınıfta yer Giulietta modeli, Euro NCAP çarpışma testlerinde elde ettiği 5 yıldızın ardından 2011 yılında marka için çok önemli satış başarılarına da imza attı. Geçtiğimiz yıl sadece Avrupa pazarında yaklaşık olarak 80 bin adet satılan Alfa Romeo Giulietta, ilk olarak tanıtıldığı günden bu yana ise dünya çapında 140 bin adedi aşkın sipariş aldı. Alfa Romeo Giulietta satışları içinde en popüler motor seçeneğini %35 oranında bir pay ile 105 HP’lik 1.6 Multijet motor temsil ediyor. En çok tercih edilen renk seçeneğiyse reklamlarda da kullanılan beyaz olurken, neredeyse 3 müşteriden biri bu renge sahip Alfa Romeo Giulietta’yla yollarda boy gösteriyor.

2010 yılının Ağustos ayı sonundan itibaren ülkemizde satışa sunulan ve o zamanda bu yana ülkemizde 1350 adet satılan Alfa Romeo Giulietta, 23.000 Euro’dan başlayan rekabetçi fiyatıyla dikkat çekiyor. Otomobilde 1.4 litrelik 120 ve 170 HP’lik benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra 1.6 litre 105 HP’lik turbo dizel motor görev alıyor. Alfa Romeo Giulietta’nın en güçlü motor seçeneğini ise 1.8 litre 235 HP’lik benzinli motor versiyonu oluşturuyor. 170 HP’lik 1.4 litrelik Multiair motor seçeneğinde sunulan ve tüm dünyada gerçekleşen satışlar içinde kısa sürede %15’lik oranda paya erişme başarısı gösteren çift kavramalı TCT otomatik şanzıman ise isteğe bağlı olarak tercih edilebiliyor.

1 Yorum

  • Şaka gibi! Türkiye’de 1350 adet. Üstelik Alfa Türkiye yönetiminin hoşuna gitmiş gibi bu rakam. İyi bir bayi ağıyla çok daha yukarılara çıkacak bir marka bana göre…

Bu yazı yorumlara kapalıdır.