Global Techmasters ödülleri Mercedes-Benz Türk teknisyenlerine

 Global Techmasters ödülleri Mercedes-Benz Türk teknisyenlerine

Mercedes-Benz Türk www.e-motoring.com
Global Techmasters’da bir İLK; “Dünyanın En İyi Kamyon Satış Sonrası Hizmetler Takımı” Ödülü Mercedes-Benz Türk teknisyenlerinin oldu. Mercedes-Benz Türk’ün müşterilerine satış sonrasında da en yüksek kalitede hizmet ve servis sunabilmek amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Eylül 2013’te “Mercedes-Benz Türk Teknisyen Olimpiyatları”nın 10.su düzenlenmişti. Yarışmada Kamyon ürün grubu kategorisinde birinci olan teknisyenler, Türkiye’yi uluslararası platformda temsil etmeye hak kazandılar. “Mercedes-Benz Global TechMasters Truck 2013” 12-14 Kasım tarihleri arasında Daimler AG tarafından Stuttgart’ta düzenlendi ve dünyanın dört bir yanından seçilen katılımcılar, “bakım teknisyeni”, “sistem teknisyeni tahrik aksamı”, “sistem teknisyeni yürüyüş takımları”, “arıza teşhis teknisyeni”, “yedek parça satış ve pazarlama uzmanı”, “müşteri danışmanı” kategorilerinde bireysel olarak, “takım çalışması” kategorisinde takım olarak toplam 7 ayrı kategoride yarıştılar.
Global TechMasters kapsamında daha önceki yıllarda da bireysel dereceler kazanan Mercedes-Benz Türk ekibi, Teknisyen Olimpiyatları’nın 10.sunu düzenlediği bu yıl, toplam 6 bireysel kategori arasından 5 kategoride “Dünya Birinciliği”, 1 kategoride “Dünya İkinciliği” ile, “Takım Çalışması” kategorisinde de takım olarak “Dünya Birinciliği” ile toplamda 7 ödül alarak bir rekora imza attı.
Mercedes-Benz Türk Satış Sonrası Hizmetler Kamyon Takımı böylece tüm ülkelerden toplam 6.000 teknisyen arasından sıyrılarak yakalanması çok güç bir başarıya ulaştı. 14 Kasım 2013 tarihinde, Mercedes-Benz Müzesi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde dereceye giren başarılı teknisyenlerin ödüllerini, Daimler AG Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Wolf-Dieter Kurz ve Daimler AG Eğitim Direktörü Andreas Hiller takdim ettiler.

reklam

Mercedes-Benz Türk www.e-motoring.com
Daimler AG’nin Satış Sonrası Hizmetler birimi tarafından 2005 yılından bu yana her yıl düzenlediği Global Techmasters, bir yıl otomobil, bir yıl kamyon ürün gruplarında düzenleniyor. 2013 yılında kamyon ürün grubunda düzenlenen bu yarışmaya, tüm dünyadaki Daimler AG ülke organizasyonlarından teknisyen, yedek parça satış ve pazarlama uzmanı ve müşteri danışmanları katılıyor. Ülkeler kendi iç yarışmalarını organize etmesi ve seçtikleri ekipleri Global Techmasters’a göndermeleri ile ülkelerin en iyi teknisyenlerinin, müşteri danışmanlarının ve yedek parça pazarlama ve satış uzmanlarının, bilgi ve becerileri ile dünyanın en iyilerini seçmek üzere yarıştıkları bir platform oluşuyor.

reklam
Yeni 208 Advertisement

Mercedes-Benz Türk www.e-motoring.com
Daimler AG’nin Satış Sonrası Hizmetler Birimi bu yarışma ile eğitimi, bilgi birikimini, tecrübeyi ölçümlemeyi ve teşvik etmeyi, ayrıca yetkili servis ve çalışanlarının bu yolda gösterdikleri çaba ve performansı arkadaşça bir rekabet ortamında değerlendirerek ödüllendirmeyi, böylece motivasyonu da arttırmayı hedefliyor. Bu hedefler, her yıl Mercedes-Benz Türk tarafından düzenlenen Teknisyen Olimpiyatları organizasyonunun da çıkış noktasını oluşturuyor.