Groupe PSA Türkiye çalışanları Birleşme Toplantısı’nda buluştu

 Groupe PSA Türkiye çalışanları Birleşme Toplantısı’nda buluştu


Otomobil üreticisi ve mobilite sağlayıcısı Groupe PSA’nın Türkiye’deki temsilcisi Groupe PSA Türkiye; Peugeot, Citroën, Opel ve DS markalarının tek çatı altında faaliyet göstermeye başlamış olması sebebiyle tüm çalışanları için bir “Birleşme Toplantısı” düzenledi. 1 Nisan tarihi itibariyle Opel markasını İzmir’den İstanbul’a taşıyan Groupe PSA Türkiye, bünyesinde yer alan dört ikonik markanın Türkiye’deki satış, pazarlama ve satış sonrası faaliyetlerini İstanbul ofisinde tek çatı altında yürütüyor. 8 Nisan Pazartesi günü Marriott Hotel’de ilki gerçekleştirilen Birleşme Toplantısı 150’ye yakın Groupe PSA Türkiye çalışanını bir araya getirdi.

reklam
Tucson reklamı

Otomotiv sektöründe yaşanan daralmaya rağmen Groupe PSA’nın her geçen gün büyüdüğüne ve güçlendiğine dikkat çeken Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille; Grubun Avrupa’nın ikinci en büyük otomotiv üreticisi olduğunu, 2018’de dünya çapında gerçekleştirdiği 3.4 milyon satış rakamı ile %6.8 büyüme kaydederek beşinci istikrarlı yılını tamamladığını söyledi. Groupe PSA’nın 211 bin çalışana sahip dev bir kuruluş olduğunu belirten Cornuaille, Grup gelirinin 2018’de %18.9 artarak 74 milyar Euro’ya ulaştığını kaydetti. Groupe PSA Türkiye olarak 2019 yılında %11’in üzerinde pazar payı hedeflediklerini belirten Cornuaille, hedeflerinin otomotiv sektöründeki üçüncülük konumunu korumak ve Türkiye pazarında birinci sınıf müşteri deneyimi sunmak olduğunu söyledi. Cornuaille sözlerini Groupe PSA’nın DNA’sını oluşturan ve geleceğe güvenle bakabilmesini sağlayan; “birlikte kazanmak”, “çeviklik” ve “verimlilik” temel inançları üzerine kurulu kurumsal filmi ile sonlandırdı.

reklam
Lassa reklamı

İki saat süren toplantıda Peugeot, Citroën, Opel, DS marka yöneticilerinin yanı sıra İnsan Kaynakları, Satış Sonrası, Kalite ve Müşteri Hizmetleri, Kurumsal Planlama ve Finans departmanlarının yöneticileri de 2019 yılı için hedeflerini ve planlarını anlattılar.