Hatchback Cruze için geri sayım

 Hatchback Cruze için geri sayım

Chevrolet, Cruze Hatchback’in dünya prömiyerini Cenevre’de kutlayacak. Avrupa ile eşzamanlı olarak Türkiye’de bu yaz pazara girecek Cruze Hatchback, 100. yılını kutlayacak olan Chevrolet’in satışa sunacağı altı yeni modelden de biri olacak.

İlk olarak Eylül ayında Paris Motor Show’da gösterilen Cruze Hatchback konsepti, 3 – 11 Mart tarihleri arasında 81. uluslararası Cenevre Motor Show’da üretime hazır haliyle otomobil severlerin karşısında olacak. Sedan kardeşi EuroNCAP’den 5 yıldızlı olan ve pazara sunulduğu günden beri pek çok ödül kazanan Cruze, bu yıl yeni hatchback versiyonu ilkbaharda satışa çıktığında başarılarına yenilerini eklemeye devam edecek. Chevrolet Avrupa başkanı Wayne Brannon, Cruze HB için “4 kapılı sedan versiyonundan sonra şimdi yüksek satış potansiyeli olan C kompakt segmente 5 kaplı Cruze Hatchback modelini sunuyoruz. C kompakt segmentteki sedan versiyonundan sonra hatchback modeli ile de iddiamızı arttıracağız” dedi.
Chevrolet Cruze Hatchback, coupeleri anımsatan dinamik formlu gövde yapısı, ön ve arkada yer alan sportif esintili tasarım öğeleri ile sedan ile aynı dinamik ‘duruşa’ sahip. Otomobilin şasi ve gövde yapısının uyum içinde çalışmasına imkan tanıyan teknolojik sistemler sayesinde Cruze Hatchback, dinamik ve dengeli sürüş sağlayabiliyor. Avrupalı sürücülerin kullanım zevkine göre geliştirilen otomobilde 1.6 litre 124 HP’lik benzinli motor yer alacak. Cruze’da manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri deyer alıyor.