Hibrid Coupé CR-Z geliyor

 Hibrid Coupé CR-Z geliyor

Benzin fiyatlarının yüksek devir çeviren coupe ruhunu tehdit ettiği günlerde türeyen dizel coupeleri kabullenmek çok da kolay olmamıştı. Sonra sonra gözümüz kulağımız alıştı ve benzin fiyatlarının ısrarlı yüksek seyri mecbur etti de Alfa Romeo’yu dahi dizel motorle benimseyebildik. Honda ise dünya lansmanını Şubat ayında Detroit Otomobil Fuarı’nda yaptığı hibrid spor modeli CR-Z’i Avrupa’ya getiriyor. Coupe’lerdeki yakıt ekonomisi ve ekoloji kavramını bir adım daha ileri taşıyan CR-Z, Türkiye’de satışa çıkıyor. Spor bir otomobilde hibrid bir araç kullanmanın avantajlarını sunan Honda CR-Z Spor Hybrid Coupé, bir otomobilin aynı anda hem eğlenceli ve keyifli hem de çevreci olabileceğini kanıtlıyor.
CR-Z, temiz ve verimli benzin-elektrik motor kombinasyonunun avantajlarını 6 vitesli manuel şanzıman ile yaşatıyor. Şık bir gövde ile göz kamaştırıcı bir tasarım sunanan heyecan verici yeni coupé, sürücü odaklı şasisi ve IMA paralel hibrid sistem destekli uyumlu motoru ile mevcut hibrid anlayışını değiştiriyor. Honda Türkiye Genel Müdürü Hideto Yamasaki ise aracın Türkiye pazarına girişine ilişkin; “Honda’nın sportif ruhunu, çevre bilinciyle birleştiren CR-Z’i Türk tüketicilerine sunmanın heyecanını yaşıyoruz.” diyor.


CR-Z, 2010 Yılının En Güvenli 5 Otomobilinden Biri…
Euro NCAP tarafından, dört değerlendirme kriterinde maksimum puan olan 5 yıldız ile ödüllendirilen Honda CR-Z, 2010 yılının en iyi performansa sahip beş otomobilinden biri ünvanının da sahibi… Böylece, bu otomobiller arasında tek hibrid araç olma özelliği taşıyan Honda CR-Z, Süpermini kategorisinin en güvenli otomobili olarak otomobilseverlere sunuluyor.