Honda geleceği getiriyor

 Honda geleceği getiriyor

Japonya’da yaşanan deprem ve tsunaminin belki de en büyük mağduru olan Honda, Türkiye dahil bir çok fabrikasında üretimini durdurmak zorunda kalırken her şeye rağmen Tokyo Motor Show ile dimdik ayakta olduğunu kanıtlamaya hazırlanıyor. 3 Aralık’ta Tokyo Big Sight’ta perdelerini “Mobility Can Change the World” sloganı ile açacak olan 42. Tokyo Motor Show’da Honda tam 7 konsepti ile otomobil severlerin karşısına çıkacak. Japon üreticinin gelecek tasarım anlayışını ortaya koyacak modellerden otomobil konseptleri arasında ilginç elektrikli spor otomobil konseptleri dikkat çekiyor. Yeni nesil kompakt elektrikli otomobil Small Sports EV Concept, plug-in hibrid şehir içi ya da uzun yolculuk otomobili AC-X, minicik elektrikli Micro Commuter Concept’in içine entegre edilmiş Honda Motor Compo adını taşıyan bir elektrikli scooter konsepti de yer alıyor.


Honda’nın geleceğine dair ipuçları vereceği konseptler arasında yer alan E-Canopy ise Honda’nın yeni üç tekerlekli scooter konsepti olarak boy gösterecek. Bu araç için hedeflenen misyon pratik bir kısa mesafe kurye aracı olması.
Bu yeni fikirlere ek olarak Honda standında elektrikli bir super bike olan RC-E de yer alacak. Bu konspetlerin yanı sıra Tokyo Motor Show’daki Honda standında N Concept adını verdiği iç hacmiyle öne çıkan bir konsept mikro vanı tanıtacak. Honda’nın son konsepti ise Townwalker adını verdiği dört tekerlekli direksiyon ve koltuktan ibaret tek kişilik ulaşım aracı olacak. Ayrıca Accord, Insight, Jazz ve CR-Z de standda yer alacak otomobiller olacak.