Honda, Shell AutoGas’ı öneriyor

 Honda, Shell AutoGas’ı öneriyor

Akaryakıt sektörünün dev markası Shell ile otomotiv sektörünün güçlü ismi Honda, otogaz pazarında ayrıcalık yaratacak bir işbirliğine imza attı. Yeni model araçlarında otogaz dönüşüm seçeneği sunan Honda Türkiye, otogazlı araçları tercih eden müşterilerine Shell AutoGas’ı tavsiye ediyor.
İşbirliği kapsamında LPG’li Honda Civic satın alan yeni müşterilere, “Shell Hoşgeldiniz Paketi” sunulacak. Bu paketle Shell Club Smart Card sadakat programına dahil olacak müşteriler Shell otogaz alımlarında çeşitli avantajlardan ve bu özel işbirliğinin ayrıcalıklarından faydalanabilecekler.
Tüketicilere Shell ve Honda farkını yaşatacak olan işbirliğiyle ilgili düzenlenen toplantıya Shell & Turcas CEO’su Jacek Dziembaj, Honda Türkiye Genel Müdürü Hideto Yamasaki, Shell Gaz Genel Müdürü Semih Genç ve Honda Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadir Kutluay katıldı.
Hedef 650 istasyon
Toplantıda konuşan Shell Gaz Genel Müdürü Semih Genç, iki güçlü markanın yarattığı sinerjinin, hızla büyüyen otogaz pazarında örnek bir model oluşturacağını belirterek, şunları söyledi: “Shell’in üstün teknolojisi ve kalite anlayışıyla fark yaratan Shell Autogas, Türkiye otogaz pazarında en büyük üç marka arasında yer alıyor. Her geçen gün pazar payını artıran Shell Autogas, 2010 yılında yüzde 10 büyüme oranı yakaladı. Bu yılın sonunda Autogas hizmeti veren istasyon sayımızı 650’ye ulaştırmayı hedefliyoruz.”
Honda Türkiye Genel Müdürü Hideto Yamasaki ise toplantıda: “1970’lerden itibaren Blue Skies For Our Children sloganıyla bugüne kadar çevreyle dost teknolojiler ışığında önemli aşamalar kaydettik. Karbon emisyonlarının düşürülmesinden Yakıt hücreli (hidrojen ile çalışan) araçlara kadar geniş bir yelpazede çalışmalarımızı sürdürüyoruz. LPG de çevreye duyarlı yakıtlardan birini oluşturuyor. Türkiye’de her üç araçtan birine LPG dönüşümü uygulanıyor. Biz de Honda olarak bu talebi karşılamak üzere müşterilerimize Honda garantili LPG dönüşüm opsiyonu sunmaya başladık. LPG dönüşümü yapılan araçlarda da sunulacak 6 yıl 150.000 km garanti imkânı ile müşterilerimizin memnuniyetini arttırmayı hedefliyoruz. Şimdi de Shell ile yaptığımız anlaşma ile LPG alımlarında müşterilerimiz ayrıcalığa sahip olacak. Bu işbirliği sayesinde müşterilerimizi memnun edeceğimiz için çok mutluyuz. Honda tutkunlarının daha iyi şartlarda otomobil sahibi olabilmesi için yaratıcı çözümler geliştirmeye devam edeceğiz. Shell ile işbirliğimizin taraflara ve Türk otomobil sektörüne hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Shell & Turcas CEO’su Jacek Dziembaj da, uluslararası iki büyük markanın bu işbirliğinin önemini: “Bu işbirliği, Shell ve Honda Türkiye’nin otogaz alanında önemli iki uluslararası markanın teknoloji, çevre ve iş emniyeti alanındaki uzmanlığını bir araya getirmesi açısından önemlidir. İşbirliğimiz müşterilere son teknoloji ürünleri kullanma imkanıyla birlikte, Shell ve Honda güvencesini içeren emniyetli ve ekonomik bir alternatif kazandırdı. Türkiye’de yaygın, güvenilir ve modern istasyon ağımızla Honda sahiplerinin hizmetinde olacağız” demeciyle anlattı.
Otogaz pazarı büyüyor
Önümüzdeki dönemde en önemli yakıt seçeneklerinden biri olan otogaz, benzinli motorlara oranla “Ekonomik”, diğer yakıtlara oranla yüzde 20 daha az emisyon oluşturduğu için “Çevreci”, yeni gelişmeler sayesinde her türlü araca, performansı olumsuz etkilemeden monte edilebildiği için “Güvenli” bir seçenek olarak görülüyor. Her yıl ortalama yüzde 7 oranında büyüyen Türkiye otogaz pazarında her üç binek araçtan birinde otogaz kullanıyor. Güney Kore’den sonra, Türkiye dünya otogaz tüketiminde ikinci sırada yer alıyor.