Honda’dan dizel atağı

 Honda’dan dizel atağı

Türkiye yollarına çıktığı 1997 yılından bu yana en çok tercih edilen SUV modellerinden biri olan Honda CR-V, dizel versiyonuyla da Türkiye yollarına çıktı. Honda CR-V, benzinli motor seçeneğine ek olarak artık 2.2 litrelik dizel motoru ve otomatik şanzımanıyla da satılıyor. 108.550 TL’lik anahtar teslim fiyatıyla meraklılarını bekleyen araç, Executive donanım paketiyle birlikte sunuluyor.

Yüksek sürüş konforu
Daha önce Civic ve Accord’da da kullanılan Euro-5 emisyon değerlerini karşılayan 2.2 litrelik yüksek performanslı ve ekonomik i-DTEC motora, 5 ileri otomatik şanzıman dizel versiyonda da eşlik etmeye devam ederken, otomobil süspansiyon sisteminde yapılan revizyonlarla yol tutuştan ödün vermeksizin sürüş konforunun artırılması sağlanmış.

Honda CR-V’nin 150 HP gücündeki 2.2 i-DTEC motor 100 km’de 7.4 lt’lik yakıt tüketimiyle 4×4 klasmanında ekonomi ve performansı bir arada sunarken Euro 5 emisyon değerleriyle çevreye saygısını gösteriyor. Motorun üretebildiği maksimum tork değeriyse 2000 d/d’de 350 Nm. CR-V’de kullanılan gerçek zamanlı 4×4 sistemi sadece araç stabilitesini yitirip kayma eğilimine girdiği anlarda devreye girerek çekiş kaybı yaşanmadan yol tutuş güvenliğini koruyor hem de sürekli dört tekerlekten çekişin getireceği yakıt tüketim yükünü minimize ediyor.