Honda’dan sürpriz EV konseptleri

 Honda’dan sürpriz EV konseptleri

Honda’nın kesinlikle ilginç bir elektrikli otomobil stratejisi var. Veya tartışmasız çoklu stratejiler. Şu anda Avrupa ve Japonya’da inanılmaz derecede karizmatik Honda E hatchback satıyor. ABD için, 2024 için birkaç model geliyor ve bunlardan ilki Prologue olarak adlandırılıyor. Ve Çin için önümüzdeki beş yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanan 10 model var. Şimdi Honda, bu üretim modellerinden birkaçını ve belki de daha ilginç olanı, neyin geleceğine dair ipucu veren üç konsepti gösterdi.

reklam

Çin pazarı için olan bu elektrikli Honda’lar e:N alt markası altında satılacak. İlk üretim olanlar e:NS1 ve e:NP1 olarak adlandırılıyor. Honda HR-V kompakt SUV ve bu yılın başlarındaki e:Prototype konseptini temel alıyorlar. Bunlar e:N SUV, e:N GT ve e:N Coupe konseptleri olarak adlandırılıyor ve GT’nin görünüşte bir sedan olmasıyla gövde stilleri isimleri yansıtıyor. Hepsi keskin gövde hatlarını ve basit, düz düzlemleri paylaşıyor. Öndeki sürüş farları, öne doğru çıkıntı yapan dikey bölümlere sahip ve 80’lerin Cadillac tasarımının modern yorumlamaları gibi görünüyorlar.

reklam
Yeni 208 Advertisement

Honda, e:N konseptleri veya bu konuda üretim araçları için motorlar veya pil paketleri hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Japon üretici, Dongfeng ve GAC ile 2024’ten itibaren e:N modelleri üretecek fabrikalar kuruyor ve konseptlerin üretim versiyonları muhtemelen orada üretilecek. Honda bazı modelleri ihraç etmeyi planladığı için bu e:N modellerinden bazılarının başka yerlerde, hatta belki ABD’de satılma ihtimali var.